Penn State Altoona fall dean’s list

PENN STATE ALTOONA

FALL DEAN’S LIST

Autumn Adams, Houtzdale; Gene Ainsworth, Cresson; Brandis Ajay, Altoona; William Ajay, Altoona; Tessa Albert, Altoona; Brooke Albright, Martinsburg; Zechariah Allen, Altoona; Zechariah Allen, Altoona; Megan Allison, New Enterprise; Emily Altmanshofer, Duncansville; Hannah Alwine, Altoona; Kelsey Alwine, Altoona; Hunter Anderson, Tyrone; Nora Anderson, Hollidaysburg; Aaron Andrews, Altoona; Sidra Arshad, Hollidaysburg; Aaron Artz, Glen Hope; Thomas Baer, Altoona; Zane Baker, Bedford; Skye Barnett, Tyrone; Sydney Barnett, Hesston.

Eric Barthmaier, Altoona; Michael Bartley, Altoona; Andrew Bartos, Tyrone; Cynthia Baum, Hollidaysburg; Derek Baum, Hollidaysburg; Gregory Bayles, Altoona; Emily Beam, Tyrone; Brandon Bearer, Carrolltown; Zachary Bell, Altoona; Aaron Benson, Holli-daysburg; Joseph Berger, Altoona; Aleah Berkheimer, Duncansville; Colin Berkheimer, Duncansville; Cara Berkhimer, Portage; Makenna Betar, Altoona; Jonathan Bilek, Hollidays-burg.

Sophia Black, Everett; Kerise Blackie, Altoona; Leo Bomboy, Hollidaysburg; Brayden Border, Saxton; Adam Boslet, Altoona; Cassidy Bowmaster, Williamsburg; Dylan Bradley, Altoona; Nathan Brubaker, Clearfield; Alyssa Brumbaugh, Martinsburg; Joshua Brumbaugh, Altoona; Natalee Buckley, Todd; Jayde Burge, Philipsburg; Aaron Burggraf, Ebensburg; Paige Burk, Claysburg; Brian Burkhardt, Altoona; Megan Burley, Altoona.

Austin Burtnett, Bedford; Abby Butler, Smithmill; Tre Butler, Duncansville; Alexis Cannistraci, Tyrone; Kenneth Cardona-Martinez, East Freedom; Kirsten Carter, Altoona; Jenna Cheslock, Altoona; Allissa Chirdon, Altoona; Finnley Christine, Tyrone; Katherine Christoff, Mount Union; Jenna Chronister, Warriors Mark; Allison Church, Hollidaysburg; Isaac Ciprich, Hollidaysburg; Payton Civils, Duncansville; Pamela Clark, Everett; Kayla Clemenson, Hollidays-burg; Addison Clemente, Tyrone; Jacob Colledge, Altoona.

Kathleen Colton, Huntingdon; Zhaoyi Cong, Altoona; Devin Conrad, Altoona; Dylan Corle, Roaring Spring; Allison Cottle, Woodbury; Lea Crofcheck, Tyrone; Alyssa Cumming, Altoona; Catcher Cumming, Altoona; Cory Curfman, Cassville; Taylor Curry, Duncansville; Ethan Cutshall, Hollidaysburg; John Dibert, Claysburg; Olivia Dickson, Tyrone; Brooke Diehl, Bedford; Micah Dilling, East Freedom; Evan Dively, Altoona; Alicia Dolan, Smoke Run; Lara Dolphin, Hollidays-burg; Hayden Douglas, New Enter-prise; Makala Doyle, Altoona.

Lydia Drass, Dysart; Michael Drenning, Dudley; Mckenna Dugan, Altoona; Alex Dunchack, Northern Cambria; Nathan Earnest, Duncans-ville; Lucas Eckenrode, Chest Springs; Regina Edwards, Altoona; Justin Egbert, Bedford; Emily Eger, Duncansville; Kirk Eichenlaub, Hollidaysburg; Olivia England, Williamsburg; Kasey Engle, Bellwood; Lauren Everett, Duncansville; Lauren Fatula, Nanty Glo; Harry Felty, James Creek; Kyle Fink, Duncansville; Stephen Fisanick, Patton; Ian Fisher, Hollidaysburg; James Fitch, Bedford; Meghan Flaugh, Roaring Spring.

Ethan Fochler, Duncansville; Iyhanna Ford, Altoona; Kendra Fortson, Altoona; Kristina Franklin, Altoona; Cody Frederick, Northern Cambria; Joseph Frew, Duncansville; Emerson Fronk, Houtzdale; Tyler Frye, Altoona; Christopher Fulare, Altoona; Madra Furman, Hollidaysburg; Emily Fusco, Tyrone; Shanna Gattuso, Hollidaysburg; Kaitlyn Gaus, Hollidays-burg; Alisa George, Altoona; Mackenzie George, Loretto; Vanessa Gil Sanhueza, Altoona; Tyler Glass, Duncansville; Scott Glenn, Altoona; Madison Grazier, Warriors Mark; Jordyn Greene, Tyrone.

Lyndsay Greene, Hollidaysburg; Joseph Gualdoni, Hollidaysburg; Payton Guelich, Sandy Ridge; Abigail Gunsallus, Snow Shoe; Zachariah Haines, Altoona; Sarah Hall, Altoona; Kyle Hammaker, Hollidaysburg; Grace Harr, Hollidaysburg; Jonathan Harris, Huntingdon; Sean Harrity, Tyrone; Gabriel Hayes, Hollidaysburg; Jessica Hayes, Hollidaysburg; Brandon Hearn, Bellefonte; Ashley Helsel, Hollidaysburg; Laura Helsel, Altoona; Joshua Henry, Ashville; Leroy Henry, Altoona; James Hileman, Hollidaysburg; Joshua Hollingshead, Altoona; Taylor Hoover, Tyrone.

Haley Hostler, Altoona; Julie Hultberg, Altoona; Sheila Hutchinson, Altoona; Abigail Hyde, New Paris; Makayla Ianuzzi, Altoona; Heidi Imgrund, Bedford; Brandon Imler, Altoona; Jarrett Imler, Roaring Spring; Alex Iraca, Irvona; Kierra Irwin, Altoona; Alexandra Jackson, Duncans-ville; Kari Jingozian, Hollidaysburg; Dinah Johnson, Alexandria; Kyrstin Johnson, Altoona; Naomi Johnson, Everett; Trey Jones, Williamsburg; Dylan Kane, Altoona; Kevin Karpovich, Altoona; Justin Kelly, Altoona; Lauren Kensinger, Williamsburg; Heather Kephart, Osceola Mills.

Nicole Kiser, Altoona; Michaela Kitko, Houtzdale; Nicholas Kitko, Houtzdale; Sawyer Kline, Tyrone; Tammy Knode, Altoona; Amber Knott, Altoona; Kaleb Knowles, Altoona; Kyle Knowles, Altoona; Anthony Koehle III, Altoona; Nicole Koontz, Everett; Austin Krise, Allport; Kathryn Kulp, Martins-burg; Jarod Kutz, Altoona; James Laich, Altoona; Cala Lampel, Ebensburg; Leara Latchford, Tyrone; Mark Latuska, DuBois; Conner Lazorka, Bedford; Taylor Leach, New Entrprise; Joseph Lent, Hollidaysburg; Grace Leri, Tyrone; Scott Leydig, Martinsburg; Zhenni Liang, Altoona; Jacob Lidwell, Fallentimber.

Kyler Lilly, Altoona; Adia Litzinger, Huntingdon; Morgan Litzinger, Altoona; Richard Llewellyn, Portage; Allen Long, Huntingdon; Brad Long, Patton; Bryan Long, Gallitzin; Nathan Lose, Altoona; Sara Lundberg, Summerhill; Calsie Lutton, Altoona; Kaitlin Lutton, Hollidaysburg; Alexiss Lyle, Altoona; Tierra Mahute, Bellwood; Michaela Maidl, Altoona; Cory Maines, Clearfield; Carissa Matthiesen, Julian; Heath Mauk, Claysburg; Michael McCall, Williamsburg; Megan McConnell, Altoona.

Joseph McCulloch, Roaring Spring; Jacob McElroy, Huntingdon; Audrey McGovern, Curwensville; Rachel McMonigal, Altoona; Victoria McQuillen, Altoona; Jenna Metzler, Martinsburg; Alexa Mignogna, Altoona; Meghann Mignogna, Altoona; Isabel Mika, Altoona; Blair Miller, Roaring Spring; Jacob Miller, Altoona; James Miller, Ashville; Joseph Miller, Warriors Mark; Loryn Miller, Martinsburg; Nanci Mock, Altoona; Shawn Mock, Cresson; Mackenzie Mohr, Bedford; Mckenzie Moore, Sandy Ridge.

Amber Morgan, Houtzdale; Andrew Moyer, Newry; Jared Muller, Tyrone; Jacob Murawski, Smithmill; Collin Musselman, East Freedom; Sarah Musselman, Altoona; Jacob Muthler, Roaring Spring; Marry Myers, Imler; Natalie Nardelli, Altoona; Curtis Neff, Ginter; Sydney Neil, Hollidaysburg; Katy Nelson, Julian; Jessica New, Summerhill; Evan Noll, Altoona; Nathan Norris, Altoona; Abigail Orr, Altoona; Myranda Oswalt, Altoona; Brian Palko, Altoona; Miguel Palomino, Altoona; Miguel Palomino, Altoona; Miranda Panasiti, Tyrone.

Krutikkumar Patel, Duncansville; Ann Marie Paterno, Northern Cambria; Haley Patterson, Altoona; Krisha Patterson, Altoona; Sidney Patterson, Tyrone; Sunny Paul, Altoona; Lauren Payne, Alexandria; Lucia Perez, Altoona; Jenna Peterson, Port Matilda; Ryan Pipetti, Altoona; Jordyn Platt, Carrolltown; Marissa Plouse, Cresson; Jacob Plunket, Altoona; Steven Pluta, Altoona; Devin Poplin, Bellwood; Joshua Potts, Altoona; Rachel Price, James Creek; Ashlyn Pusey, Irvona; Tessa Pusey, Irvona; Shianna Race, Clearville; Devon Reed, Saxton.

James Reese, Tyrone; Charles Reilly, Hollidaysburg; Samuel Riccio, Tyrone; Matthew Richards, Glasgow; Nathan Richner, Alexandria; Logan Ridenour, Altoona; William Riggleman, Altoona; Alexis Ritchey, Martinsburg; Jenna Ritchey, Curryville; Luke Ritchey, Roaring Spring; Sara Ritchey, Duncansville; Joseph Roesch, Altoona; Olivia Ronan, Altoona; Alexis Rossman, Bellwood; Shannon Rudy, Altoona; Annie Ruggles, Hollidaysburg; Ze Rui, Altoona; Casaundra Salyards, Altoona; Frank Savino, Altoona.

Elizabeth Sawtelle, Altoona; Natalie Saylor, Altoona; Nicole Scaramozzino, Altoona; Cory Schade, New Paris; Michael Schirf, Altoona; Clarice Schultz, Hollidaysburg; Jacob Schultz, Hollidaysburg; Taylor Schultz, Altoona; Olivia Scott, Mount Union; Erin Seiler, Altoona; Zachary Shaffer, Bedford; Collin Shannon, Altoona; Ashley Sherry, Martinsburg; Donald Shirk, Colver; Stephanie Sierra, Altoona; Marena Simington, Altoona; Paul Sims, Manns Choice; Dustin Smith, Altoona; Hailey Smith, Duncansville; Kasey Smith, Altoona.

Nicholl Smith, Martinsburg; Robert Smith, Duncansville; Michelle Smith-bauer, Gallitzin; Meghan Smyers, Huntingdon; Kilee Snyder, Fishertown; Hannah Spotts, Spring Mills; Brandon Spradling, Altoona; Ethan Sprigg, Alum Bank; Alexandra Stalter, Altoona; Alec Steele, Alexandria; Kayla Stern, Holli-daysburg; Kennedy Stessney, Altoona; Madison Stessney, Altoona; Olivia Stetter, Bellwood.

Jessica Stevens, Altoona; Katherine Stoltenberg, Altoona; Hunter Stoudnour, Hollidaysburg; Taylor Stoudnour, Hollidaysburg; Kaley Strittmatter, Williamsburg; Jenna Supp, Hollidaysburg; Adam Sutt, Altoona; Neil Sutton, Gallitzin; Jordyn Swogger, Altoona; Carrie Taylor, Altoona; Jordan Temchack, Altoona; Jacquelyn Tew, Bedford; Samantha Thomas, Ebens-burg; Caleb Thompson, Altoona; Rachel Turnbaugh, Alexandria; Chelsea Twigg, Tyrone; Amber Urish, Gallitzin; Ashley VanVeenendaal, Hollidaysburg.

Tyler Vasbinder, Tyrone; Nicholle Ventura, Hollidaysburg; Victoria Violet, Martinsburg; Kayla Vocco, Lilly; Chase Wade, Altoona; Tiffanie Walk, Tyrone; Nicole Wall, Altoona; Heidi Walls, Spruce Creek; Emily Walter, Imler; Katelynne Waltz, East Freedom; Grace Watson, Duncansville; Nicole Watt, Altoona; Casey Weakland, Claysburg; Haley Webber, Altoona; Elizabeth Weddle, Curwensville; Joshua Weiner, Altoona; Jessica Wertz, Tyrone; Myrriah Wertz, Altoona; Ryan Wertz, Manns Choice; Christina Wesesky, Philipsburg.

Blake Weyandt, Ebensburg; Casidy Weyandt, Altoona; Derek Weyandt, East Freedom; Hannah Weyandt, Williamsburg; Madilynn Whittaker, Duncansville; Allison Wilinski, Tyrone; Christian Wilkins, Altoona; Robert Williams, Altoona; Allison Williamson, Gallitzin; Kellie Wilson, Everett; Cedric Wilt, Ramey; Rheanna Winter, Three Springs; Jackson Wisyanski, Altoona; Kathryn Witherow, Houtzdale; Kalynn Wolfe, Altoona; Alan Wonderling, Houtzdale; Bronson Woodring, Holli-daysburg; Jennifer Worley, Altoona; Jingyi Xu, Altoona; Leon Yang, Bedford; Cole Yeckley, Carrolltown; John Yohn, Bellwood; Monica Yost, Altoona; Angela Young, Bellwood; Neil Young, Altoona; Rachel Zeak, Altoona; Haleigh Zeiders, Duncansville; Bryan Zeigler, Altoona; Bowen Zhang, Altoona; Yiyan Zhang, Altoona; Matthew Zupon, Altoona.

COMMENTS