×

Honor roll: Northern Bedford County High School

NORTHERN BEDFORD COUNTY HIGH SCHOOL, LOYSBURG

THIRD MARKING PERIOD

HIGH HONORS

12TH GRADE — Logan College, Olivia Dodson, Ella Gable, Brooke Gochnour, Olivia Higgins, Alivia Horton, Makayla Kochara, Bailey Koontz, Andrew Lazor, Thad Leidy, Abby Mickle, Aylisa Morral, Jay Reed, Dalton Smith, Paige Snider, Bella Snyder, Ian Zimmerman.

11TH GRADE — Ren Bowman, Alayna Bowser, Cameron Clark, Olivia Clark, Riley Cottle, Andrew Francis, Robert Gates, Makayla Hall, Matthew Hall, Reagan Imler, Reyan Imler, Ashley Kichman, Emilee Koontz, Evelyn Long, Noah Martin, Clay McIlnay, Jillian Morral, Lauren Over, Jaida Pensyl, Becca Shriver.

10TH GRADE — Elijah Cherry, Miranda Clark, Evan Coffey, Daulton Dilling, Alexis Donaldson, Sarah England, Domanic Francis, Aleigha Helsel, Aden Jones, Sarah Kraucz, Elizabeth Long, Lydia Ritchey, Emilee Sherlock, Sarah Snare, Harley Socie, River Troutman, Carrie Wiest, Collin Yeatts.

NINTH GRADE — Elizabeth Berry, Rachel Bithell, Nathaniel Blackburn, Lindsey Bolinger, Rachel Bowman, Emma Byler, Samantha Corle, Reaghan Grimes, Mariah Hall, Chase Imes, Dani Imler, Lydia Koontz, Aidan Miller, Leah Swanseen, Hannah Virts, Aiden Wadel, Ava Whisker.

HONOR ROLL

12TH GRADE — Grace Burke, Brady Clark, Curtis Clark, Evan Clouse, Sydney Coffey, Bricen Corle, Cadin Ebersole, Justin Grine, Ethan Hess, Hannah Pearce, Lainee Sensenig, Bethany Shawley, Olivia Skillings.

11TH GRADE — Richard Bolinger, Remington Bowser, Lydia Byler, Jenna Carberry, Deerin Davis, Mason Detterline, Johnathan Dibert, Emily Dively, Hailey Douglas, Logan Greeley, Alexandrea Griffith, Lindsey Koontz, Damion Miller, Andrew Musselman, Emmalee Patterson, Aaron Reynolds, Madison Shaulis, Addison Sipes, Brooks Snider, Autumn Snyder, Corrine Steele, Levi Wiedemann.

10TH GRADE — Drew Childers, Emily Heck, Julia Helsel, Hunter Kagarise, Destiny Lafferty, Devin Lamont, Geoffrey Lingenfelter, Allison O’Neal, Nicholas Price, Madison Strait.

NINTH GRADE — Brian Amick, Nicholas Clevenger, Kara Dietz, Benjamin Gable, Ella Humphrey, Adam Johnson, Araya Keller, Zachary Lawton, Halle Lingenfelter, Lacy McIlnay, Lacie Zelanko.

ACHIEVEMENT ROLL

12TH GRADE — Jonathan Beegle, Drew Clark, Abbey Craig, Shane Davis, Austin Diehl, Sierra Eller, Hayden Foor, Elias Grimes, Courtney Morris, Terry Pote, Jason Ritchey, Micah Smith.

11TH GRADE — Derek Beach, Kainen Brown, Meghan Detwiler, Cooper Kapinski, Griffin Keller, Brayden Maher, Mackenzie Renney, Madison Walker.

10TH GRADE — Conner Bywater, Jadyn Cottle, Jestin Fernandez, Landon Fleck, Kalvan Gochnour, Noah Hinkle, Trinity Lang, Bryant Mickey, Dakota Miller, Jacob Sensenig.

NINTH GRADE — Kaiden Amick, Noah Baker, Anna Beckett, Josiah Bowser, Ashton Detterline, Rece Dibert, Victoria Helsel, Brandon Kelly, Paeden Logue, Alaina Sipes, Tyler Spina, Harlie Taylor.

NEWSLETTER

Today's breaking news and more in your inbox

I'm interested in (please check all that apply)
   

COMMENTS

Starting at $4.39/week.

Subscribe Today