×

Mount Aloysius College graduates

MOUNT ALOYSIUS COLLEGE, CRESSON

SPRING GRADUATES

Alexandria — Shannon M. Miller, A.A., liberal arts; Rebecca D. Thompson, B.S., nursing.

Altoona — Shelby Ismarie Blake, B.S., nursing; Elizabeth Ann Bundy, M.B.A., business administration; Lori A. Fox, B.S., business administration; Brittney J. Graziosi, A.S., nursing; Sarah Elizabeth Hartman, B.S., business administration, summa cum laude; Alissa Nicole Ingram, B.S., information technology, cum laude; Kira Claire Lach, A.S., early childhood education; Abigail Elise Levine, A.S., nursing; Kali-Ann Grace Miller, A.S., nursing; Samantha Alexis Moyer, B.S., nursing, magna cum laude; Joseph Patrick Roland, M.B.A., business administration; Jessica L. Sanders, B.S., nursing; Bobbi Lynn Smith, A.S., nursing, cum laude; Allison Lillie Stanavich, A.S., nursing, cum laude; Leah C. Stoehr, B.S., general science, cum laude; Andrea Wallack, B.S., ultrasonography.

Ashville — Courtney Lynn Moyer, B.A., communication studies; Holly Elisabeth Stiffler, A.S., nursing, cum laude.

Bedford — Paige Jaclyn Boone, B.S., nursing; Lydia Grimes, B.S., nursing.

Broad Top City — Breana Leigh Kendrick, B.S., accounting.

Carrolltown — Breanna Nicole Lieb, A.S., nursing; Zachary David Lieb, B.S., general science, summa cum laude.

Claysburg — Miranda S. Blair, B.A., psychology.

Colver — Carissa Smiley, A.S., liberal arts.

Cresson — Courtney Renee Askins, B.S., information technology; Hannah Theresa Cotchen, B.S., nursing, magna cum laude; Marisa K. Gartland, A.S., nursing; Maria Ann Pyo, A.S., nursing; LeeAnn Reed, B.A., American sign language/English interpreting; Jennifer Joyce Sloan, M.B.A., business administration; Kaeli Michelle Smith, B.S., business administration.

Curwensville — Noah Strickland, B.S., biology.

Duncansville — Nicole R. Albarano, A.A., liberal arts; Rokaea Alkaem, A.S., information technology, summa cum laude; Kirsten Renee Creamer, A.S., nursing; Summer Elizabeth Lauber, A.S., nursing; Christopher Brittain McCarty, B.S., information technology, cum laude.

East Freedom — Holly LeAnn Acker, B.A., Englishand history/political science, magna cum laude; Emily Jean Kelly, M.B.A., business administration; Brett A. Shoenfelt, B.A., Pre-Law, magna cum laude.

Ebensburg — Brandon James Amigh, M.B.A., business administration; Brianna Lynn Bellomo, B.S., biology, summa cum laude; Courtney Marie Link, B.S., business administration, magna cum laude; Kristine Martin, B.A., psychology; Danielle Marie Pompa, B.S., interdisciplinary studies; Alexander T. Way, M.B.A., business administration.

Everett — Keithan O’Brien, B.S., nursing, cum laude.

Gallitzin — Megan Marie George, A.S., nursing; Henry F. Schlosser, B.S., nursing.

Hastings — McKenzie Ilene Woodley, A.S., nursing.

Hollidaysburg — Sara Ollinger, B.A., history/political science, magna cum laude; Katelyn Elizabeth Parisi, A.S., nursing; Cruz Rivera Jr., B.S., biology, cum laude.

Hopewell — Ashton Foor, A.S., medical assistant; Dakota Nicole Steele, B.A., criminology.

Houtzdale — Hannah Jo Kitko, B.S., biology; Paige A. Richner, A.S., liberal arts.

Huntingdon — MicHaelynn Lauer, B.S., nursing, magna cum laude; Paige Low, B.S., nursing; Emily E. MacDonald, A.S., nursing.

Imler — Allison Danielle Ritchey, B.S., leadership in healthcare.

Irvona — Steven Christopher Niebauer, M.B.A., business administration.

James Creek — Annette Denise Chadwick, B.S., nursing; Jacqueline Nicholle Mock, B.S., interdisciplinary studies; Paige Elizabeth White, B.S., nursing, cum laude.

Lilly — Toni Elyse Miorelli, A.S., nursing; Amanda L.Skura, B.S., education/early childhood preK-5, cum laude; Jacob Stevens, B.A., communication studies.

Loretto — Michaela Amelia Gresko, B.S., biology, cum laude; Sarah Anne McAndrew, A.S., nursing.

McVeytown — Alyssa Rachelle Craig, M.S., community counseling.

Mill Creek — Grace Olivia Peachey, B.S., ultrasonography, summa cum laude.

Mount Union — Darian Nikole Dixon, A.S., ultrasonography, magna cum laude.

Nanty Glo — William Zachary Kanich, B.S., business administration, cum laude.

New Paris — Nicole Elizabeth Shank, B.S., business administration, magna cum laude; Luke Daniel Stultz, B.S., leadership in healthcare.

Northern Cambria — Nicholas Gerard McConnell, B.A., psychology; John J. McCrystal Jr., B.S., information technology, magna cum laude.

Patton — Catherine-Annette M. Cox, B.A., American sign language/

English interpreting; Allison Marie Farabaugh, A.S., physical therapist assistant; Cortney Rae Forsythe, A.S., ultrasonography, cum laude; Jessie Hoover, B.S., biology, cum laude; Christine Ann Reilly, B.S., nursing; Maura Ann Risbon, A.S., nursing; Lea Danae Sammarco, B.S., business administration, cum laude.

Portage — Vanessa Rae George, M.S., community counseling; Makayla Lynne Klock, A.S., natural science; Ian M. Koenig, A.S., natural science; Mariya Dzvenyslava Kozhukh, B.S., accounting, summa cum laude; Jozie Rosella Seaman, B.S., natural science.

Roaring Spring — Gina Cross, A.S., liberal arts.

St. Benedict — Heather Therese Harbrige, B.S., business administration, magna cum laude; Brittany Elizabeth McLucas, B.S., biology, magna cum laude.

Sidman — Chad McCusker, B.A., criminology.

Three Springs — Lily Elizabeth Carowick, B.S., nursing.

Tyrone — Paige Renee Dinges, B.S., ultrasonography, summa cum laude; Rebecca Isabel Gaylord, B.S., nursing; Danielle J. Shoenberger, A.S., nursing; Britani Elaine Walls, A.S., nursing.

Westover — Logan Michael Sral, B.S., accounting, cum laude.

Williamsburg — Michelle Carper, A.S., nursing, cum laude; Purity Ann Hileman, A.S., nursing; Amber Smith, B.S., nursing, cum laude; Delainey Carolyn George, A.S., nursing

Woodbury — Savannah Rae Heaton, M.S., community counseling.

NEWSLETTER

Today's breaking news and more in your inbox

I'm interested in (please check all that apply)
   

COMMENTS