×

Dean’s list

PENNSYLVANIA HIGHLANDS COMMUNITY COLLEGE,

JOHNSTOWN

SPRING DEAN’S LIST

Alexandria — Kendra Jo Norris.

Altoona — Aleah Ann Augustine, Melissa Sue Benton, Cheyenne Dakota Bradley, Garrett Steven Burns, Crystal Lynn Campbell, Justin Paul Cruthers, Miranda Michell Cruthers, Julia Elizabeth Dambeck, Kyle Ashton Dennis, Edward Michael Drzewiecki, Rebekka M. Gillespie, Gavin Charles Harding, Rylee G. Hatch, John S. Hoffman, Karmiel Latoya Jackson, James P. Leamer, Shaina Elizabeth Lear, Maura Marie Lowey, Jamie Mankos, Diamond Makaylah Mercer, Taylor Rae Peters, Joshua C. Smith, Leah Jane Smith, Imani Vaughn, Angela E. Weber, Matthew Allen Wood, Jessica Joanne Samantha Worley.

Alum Bank — Mark A. Watt.

Bedford — Eric Gabriel Hooper, Kristen Koontz.

Blandburg — Bethany Kay Smeal.

Carrolltown — Courtney Rae Loughran.

Claysburg — Kayla Breanne Fluke, Justin Michael Mauk, Robin L. Pozgar.

Coalport — Maria Jewel Henry, Carmen M. Robosson.

Colver — Christine Marie Janosko, Lee Ann Krumenacker.

Cresson — Kayla Marie Borque, Mary Lee Courtot, Angela Marie Forlina, Katrina Dawn Anne Smith, Brayden I. Williams.

Duncansville — Rebecca Joanne Gibbons, Deatra Ann Imler, Dalton Charles Kratzer, Shane Patrick Reece, John Edward Snyder, Christopher Alexander Winters.

East Freedom — Leah Loreine Giebelstein.

Ebensburg — Madison Skyy Baker, Alexis Renee Bertolino, Nicholas Ryan Brawley, Leah Marie Farabaugh, Mary Danielle Gittings, Jenelle Marie Hanlon, Brandon C. Hritz, Bridget Ann Llewellyn, Zachary James Mallin, Karly Christine Maslonik, Sasha Ann McCreary, Michael Collin Oyaski, Lewis William Prather, III., Hope Marie Sodmont, Cody James Sral, Justin Michael Tavalsky, Richard Emil Tavalsky, Korin Arielle Templeton, Frank N. Youmbi.

Elmora — Erica Jayne Myers.

Everett — Ryan A. Clark.

Fallentimber — Katie Lynn Ness.

Flinton — Kaiden Lee John Bair, Jennifer Marie Cavalet, Lucas Westover.

Gallitzin — Kristina Marie Altimus, Julie Ann Madonna.

Hastings — Nicolas W. Bradley, Zane Ross McElhenny.

Hollidaysburg — Ryan L. Balliet, Cynthia Elizabeth Bundy, Emily Grace Campbell, Kara Elizabeth Gallagher, Mikayla Renee McIntosh, Shaina McNally, Erika Olivia Wilkie.

Huntingdon — Anneliese Danae Aurand, Andrew Christian Garman, Amanda L. Hartman.

Imler — Shane Andrew Sell.

Irvona — Matthew Alan Gaul.

James Creek — Rachael Elizabeth Gwinn, Doak Abram Hoenstine, Kylie-Jo Elizabeth Miller.

Lilly — Bryan J. Ehrenfeld, Lauren Marie Suchta, Anna M. Sweeney, Terrence Michael Trusik.

Loretto — Jeannie M. Crane, Casey Marie Ellis, Kateri Autumn Krise, Morghan Theresa Krug.

Mapleton Depot — Kaitlin Nicole Arnold, Trey William Bennett, Hannah Marie Gladfelter, Beth Ann McNerlin, Cael B. Walter.

Martinsburg — Nicholas Allen Bechtel.

Mount Union — Ian C. Brodbeck, Devin R. Delo, Crystal Leann Parsons, Alexis A. Ruhl, Kevin G. Sherwood, Celia R. Stever.

Nanty Glo — Emerson Mary George, Kira M. Gongloff, Aliyah Stephanya Kasecky, Jessie H. Bearer.

Northern Cambria — Caitlin Elizabeth Bassett, Jeffrey Stephen Degol, Tanya Nicole Deyarmin, Reilly P. Hill, Tessa Marie Kratzer, Derrick Lee Laney, Michael Andrew Penksa, Bryce Michale Waldron, Richard James Wiewiora.

Orbisonia — Garrett Victor McMath.

Osterburg — Kerrigan Annalea Naugle.

Patton — Jacob Leo Beebe, Christian William Calvert, Zachary J. Farabaugh, Emma Marie Garrison, Maddelyn Paige Hoover, Abbey Elizabeth Kinney, Chloe Maines, Charlene Miko, Matthew John Milanesi, Evelye Anne Noll, Cassidy Erin Ringler, Angela Marie Wharton.

Petersburg — Reagan Christine Lightner.

Portage — Skyler Daniel Baran-Wozniak, Richelle Irene Brown, Cynthia Lynn Cochran, Adam E. Dixon, Corey Kopnicky, Jamie M. Kostan, Isabella Nicole Nagy, Briana K. Nemitz, Madison Elise Piatak, Anissa Lynn Rosemas, Karla Marie Troxel.

Revloc — Heather June Mosley.

Roaring Spring — Katelynn Frye Carter, Christopher Ellis, Sofia Kelley-Riley.

St. Benedict — Janet Mae Lute, Ashley N. McLucas.

St. Michael — Jeanne’ R. Heinrich, Jennafer Anne Ofsanko, Alayna R. Plaza.

Saltillo — Hanna Christine Booher, Hunter James Cowan, Megan Dawn Kough.

Shirleysburg — Vincent Marcus Lear.

Sidman — Lindsey R. Alochney, Mikala L. Hamara, Wendy Mae Munoz.

Summerhill — Kendra Nicole Fox, Kaelin A. Kirchner, Alison Ruth Long.

Three Springs — Mason R. Farine, Wyatt Preston Long.

Tyrone — John Andrew Lehner.

Warriors Mark — Riley Maria Amerine.

Westover — Brandon Arnold.

Williamsburg — Noah Daniel Detwiler, Vannika Rose Rice, Danelle Florence Roberts, Amber Marie Tate.

NEWSLETTER

Today's breaking news and more in your inbox

I'm interested in (please check all that apply)
   

COMMENTS