×

Mount Aloysius College dean’s list

MOUNT ALOYSIUS COLLEGE,

CRESSON

FALL SEMESTER

Alexandria — Rebecca Ann Mease.

Altoona — Lori Ann Fox, Kelsi Jean Roberts, Leva Norbutaite, Mikaela Dawn Hornberger, Andrea Rose Wallack, Walter James Zapotoczny, Alexia Marie Servello, Savannah Layla Esmaili, Cruz Rivera, Sarah E. Hartman, Renee D. Moore, Mystee Renee Franell, Alissa Nicole Ingram, Rachel Alice Borst, Emily Ann Glacken, Leah Caroline Stoehr, Bobbi Lynn Smith, Michael Paul Dick, Adam C. Oster, Kaila M. Clawson, Sarah Madeline Dell, Jilian Paige Smith, Samantha Alexis Moyer, Jordan L. Crist, Grant Nicholas Gonder.

Alum Bank — Janice A. Davis.

Ashville — Keith Aaron Bukowski, Amanda Parizack, Holly E. Stiffler, Seth William Link, MacKenzie Margaret Sherry.

Bedford — Makayla Alyson Weyant.

Bellwood — Zion Michael Poe.

Broad Top — Maria E. Morales.

Broad Top City — Breana Leigh Kendrick.

Carrolltown — Lauryn L. Maykovich, Zachary D. Lieb.

Cassandra — Noah Owen Ports.

Claysburg — Clyde C. Weyandt, Miranda S. Blair, Meghan Anne Cox.

Coalport — Jennifer L. Ruffaner, Cassidy L. Hamilton.

Colver — Amanda S. Baumgartel, David Dwane Day, Lyndon Joseph Saylor, Samantha Lynn Spacht.

Cresson — Anna Elizabeth Farcus, Courtney Renee Askins, Andres Aguayo Hernandez, Hannah T. Cotchen, Cameron Jacob Janosik, Joshua Michael Fogle, Akram A. Masad, Meshaal Almana, Khalid Adel Alhudaib, Pamela Sue Miller, Jacqueline C. Vitzen, Abdulaziz Sulaiman Alfawzan, Melanie R. Glavach, Faisal Nahar Alrumman, Kaitlin R. Hollen, Emily Victoria Costlow, Lana E. Maniakhina, Kristen N. Deicke.

Curwensville — Noah J. Strickland, Audrianne Paige Bradley.

Duncansville — Erin Michelle Nebgen, Donovan Tyler Mock, Heather C. White, Olivia M. Coho, Rokaea Alkaem, Daniel J. Neff, Sarah Renee Moyer, Toni K. Walker, Ethan J. Fochler, Christopher B. McCarty.

Dysart — Susannah M. Carnicella, Harley R. Nelen.

East Freedom — Brett Allen Shoenfelt, Holly LeAnn Acker.

Ebensburg — David W. Regala, Meghan R. Sapp, Samantha Lee Holtz, Brianna L. Bellomo, Anne Cecilia Way, Courtney M. Link, Faith M. Sodmont, Danielle Louise Vella, Bryce L. Beunier Lucas, Alexandra Grace Boden.

Everett — Keithan O’Brien.

Fishertown — Alexa Nicole Roland.

Gallitzin — Eugene Mitchell Ratay, Kristine M. Martin, Caitlin Emily Albert, Stefanie L. Madonna, Ava F. Myers.

Grampian — Alea J. Vogel.

Hastings — Shannon Summer Mazurak.

Hollidaysburg — Christopher Martin Prough, Alexandra Elizabeth Sweeney, Melinda Dyan McEldowney, David B. Bailey, Aleah Rae Grove, Sierra Nicole Wilkie, Sara Rose Ollinger, Shannon Lyn Horvath.

Hopewell — Chloe Marie Weide.

Houtzdale — Hannah Jo Kitko, Emma E. Kitko.

Huntingdon — Paige Taylor Low, Maci J. Moran, MicHaelynn Victoria Lauer, Bryce William Stinson, Jaden K.A. Hood.

Imler — Tia-Rae C. Weyant, Allison D. Ritchey.

James Creek — Jacqueline N. Mock.

Lilly — Amy C. Kunko, Jacob Michael Stevens, Amanda Lyn Skura.

Loretto — Elizabeth R. Phister, Gabrielle Mechelle Biles, Emily Rose Zabrzeski, Michaela A. Gresko, Ashley L. Weakland.

Martinsburg — Elissa Suzanna Creitz, Samantha Jean Burket, Rae Ellen Wallace, Alexis F. Hicks, Kaitlyn J. Thompson, Spencer Jordan Smith.

McVeytown — Raven Lee Varner.

Mount Union — Darian Nikole Dixon, Samuele Alexander Stewart.

Nanty Glo — Noah A. Kanich, Jacob D. Teeter, Caitlyn A. Kimack.

New Paris — Nicole Elizabeth Shank.

Northern Cambria — John Joseph McCrystal, Miguel Angel Balderas, Mackenzie Ann Mays, Kelsie M. Nelson, Ashlee Jordan Parrish, Darby John Olenchick, Cassandra G. Hill, Ray D. Clawson.

Patton — Shelby I. Blake, Christine Ann Reilly, Maura Ann Risbon, Jessie K. Hoover, Catherine Annette Cox, Dakota R. Couturiaux, Lea D. Sammarco, Emily Mae Bradley.

Philipsburg — Cameron S. Domblisky.

Portage — Tara L. Chappell, Danielle J. Ritchey, Issabella Angel-Leah Crum, Kristyn L. Smith, Halle Lynn Bachik, Luke Maxmillan Lockard, Alexander Charles Hoberney, Mariya Dzvenyslava Kozhukh.

Revloc — Danielle M. Vandenbergh, Becca C. Houghton, Richard Gaillard Ellis.

Roaring Spring — Sarah Louise Hetrick, Courtney E. Wilt, Mattison Mae Goff, Tyler Cole Allen, Devon James Mountain, Hunter Austin Liebal, Joshua M. Harker, Hailey M. Ritchey.

Robertsdale — Tess A. Masood.

St. Benedict — Brittany Elizabeth McLucas, Heather T. Harbrige.

Schellsburg — Corrissa S. Callihan.

Sidman — Kylie Renee Wadsworth.

Six Mile Run — Daria R. Herr, Paige Elizabeth White.

Todd — Kaylee M. Carowick.

Tyrone — Ivy Shea Kirkpatrick, Paige R. Dinges, Erin L. McKenna.

Westover — Logan Michael Sral.

Williamsburg — Michelle D. Carper.

Wilmore — Julianna Marie Wright.

COMMENTS