×

Honor roll

PORTAGE AREA JUNIOR-SENIOR HIGH SCHOOL

SECOND MARKING

PERIOD

HIGH HONOR ROLL

12TH GRADE — Logan Armold, Rhianna Benton, Emily Canavan, Kendall Claar, Nicholas Dematteis, Kara Dividock, Luka Goughnour, Max Herman, Emma Kissell, Julianna Klein, Mitchell Miko, Dakota Miller, Lakin Phillips, Connor Price, Abbigail Riskus, Chloe Sossong, Octavia Trice, Carter Troxell, Mackenzie Werfel, Dustin Weyant, Isaac Wiggins.

11TH GRADE — Laurel Bechel, Emma Bilak, Kylie Burger, Rachael Chobany, Camryn Davis, Justice Giordano, Tristen Gressick, Koby Kargo, Martin Lee, Lane Macy, Lucillia McCabe, Hannah McCabe, Samantha Moyer, Alyssa Noel, Megan Semanchik, Corey Sossong, Maryellen Wagner, Payton Zatek.

10TH GRADE — Noah Baker, Isabella Bartoletti, Andrew Boreck, Joshua Canavan, Emily George, Nathan Glista, Jace Irvin, Benjamin Sanner, Collan Schad, Lauren Shaffer, Sydni Sossong, Victoria Spaid, Maryn Swank, Tanner Trusik, Dylan Tubbs.

NINTH GRADE — Luke Brickley, Matthew Coffee, Grace Corte, Carmella Fuller Zunich, Ethan Geer, Jacob Graessle, Madison Gribbin, Isabella Harriton-Bagley, Jillian Hodge, Madelyn Hudak, Isaac Jubina, Mason Kargo, Lorelai Kassa, Arabella Koban, Abrielle Koban, Taylor Learn, Andrew Miko, Ryan Semanchik, Bella Single, Lexi Slanoc, Keira Sossong, Keaton Troxell, Arianna Wozniak, Adanya Zunich.

EIGHTH GRADE — Brooke Bednarski, Jenna Burkett, Camdin Burkett, Alexandra Chobany, Gabriel Corte, Sierra Crum, Annelise Davis, Lea Ferrari, Emma Gressick, Ashlyn Hudak, Elliot Nagy, Kaitlyn Noble, Paige Phillips, Andrea Schad, Ashley Semanchik, Trissa Smith, Jada Willinsky.

SEVENTH GRADE — Nicholas Baker, Isaac Geer, Ethan Hodge, Zachary Hodge, Jonah Irvin, Trae Kargo, Kendra Kunko, Jacob Zunich.

HONOR ROLL

12TH GRADE — Kyleigh Alexander, Seth Georg, John Graessle, Alec Lewis, Bryce Miller, Amber Nagle, Shayden Noel, Ethan Onder, Rebecca Pawvluk, Tyler Spaid, Ian Swope, Katarina Zdunczyk.

11TH GRADE — Jon Brickley, Madison Heidler, Darron Koss, Ian Koval, Jackson Kozlovac, Lauren Mandichak, Joshua Morgan, Samantha Oklamchak, Preston Rainey, Tyler Secriskey, Kayley Sossong, Kaydee Swires.

10TH GRADE — Tyler Alexander, Regina Burkett, Erik Castel, Lacie Dilginis, Ethan Dyche, Logan Eichlelberger, Gavin Gouse, Alyssa Hoberney, Karli Karalfa, Joseph Lawrence, Sydney Leturgey, Lexus Miller, Isabella Miller, Travis Norton Jr., Julia Papcun, Nicole Pisarski, Adam Stauski, Alexander Sumner, Jonathan Wolford.

NINTH GRADE — Cole Kaufman, Ty Kennedy, George Kissell, Nathan Krisko, Maurah Krumenacker, Madison Litzinger, Braedan Oravecz, Makenna Redern.

EIGHTH GRADE — Brady Cochran, Abigail Craig, Ashley Farren, Connor Letzo, Cassidy Miller, Justin Morgan, Trent Nesbella, Jacob Nolan, Aydon Penrod, Annabellynn Popish, Elizabeth Rummell, Chance Simmons, Jenna Vocco.

SEVENTH GRADE — Madisyn Alexander, Kyra Bobolsky, Jazmine Boland, Chloe Douglas, Asher Fieni, Rylyn Gorchik, Owen Gouse, Natasha Hertzog, Haylee Johnson, Katelyn Klein, Steven Klein Jr., Kelsey Kunko, Anthony Lawrence, Ashlyn Pawvluk, Destiny Plummer, Melody Shi, Bailey Smay, Payton Smith, Eva Sossong, Kaiden Zock.

MERIT ROLL

12TH GRADE — Daniel Craig, James Farren, Gabriel Forst, Nathan Kick, Emily McCoy, Caitlyn Papcun, Jaden Rainey, Eli Selapack.

11TH GRADE — Samantha Adams, Skylar Barto, Marcos Douglas, Emily Ference, Austin Gentile, Madelyn Graessle, Jacob Popish, Abby Thrower.

10TH GRADE — Kaden Claar, Anthony Coukart, Kyra Giordano, Nicholas Lee, Jonathan Lee, Nathan Moore, Brandon Numer, Brodie Plummer, Alex Sherbine.

NINTH GRADE — Lauryn Bobolsky, Zachary Brown, Sydney Castel, Brianna Conrad, Abigail Decort, William Dobrowolsky, Cole Ellis, Haylee Farren, Madison Foreman, Trenton Gentile, Curtis James, Tayla Kennedy, Mason Milburn, Luke Scarton, Toby Thomas.

EIGHTH GRADE — Adaya Alexander, Rheanna Boland, Ashlyn Cann, Kylee Cerwensky, Nickolas Gailey, Tori Harrison, Tanner Kick, Logan Lambertus, Summer Lauver, Erica Nagle, Anthony Schnars, Dallas Sinclair, Heaven Sprankle, Chris Wheeler.

SEVENTH GRADE — Ava Bienvenue, Lyndsey Castel, Kaleb Castel, Patience George, Nathaniel Klein, Valon Koss, Bode Layo, Jason Long, Jacob McCoy, Arizona Niper, Payton Noll, Mykenzie Stager, Rylee Tomko.

COMMENTS