×

penn state altoona spring dean’s list

PENN STATE ALTOONA

SPRING DEAN’S LIST

Autumn Adams, Houtzdale; Gene Ainsworth, Ashville; Brandis Ajay, Altoona; Tessa Albert, Altoona; Zechariah Allen, Altoona; Abby Allenbaugh, Patton; Megan Allison, New Enterprise; Hannah Alwine, Altoona; Kelsey Alwine, Altoona; Nicholas Andrews, Irvona; Dylan Appleman, Roaring Spring; Sidra Arshad, Hollidaysburg; Aaron Artz, Glen Hope; Caden Auker, Altoona.

Thomas Baer, Altoona; Zane Baker, Bedford; Allison Barlick, Lilly; Skye Barnett, Tyrone; Sierra Barr, Hollidaysburg; Michael Bartley, Altoona; Andrew Bartos, Tyrone; Bryce Bauer, Warriors Mark; Cynthia Baum, Hollidaysburg; Derek Baum, Hollidaysburg; Jada Baumgartner, Altoona; Emily Beam, Tyrone; Brandon Bearer, Carrolltown; Zoi Beckwith, Duncansville; Zachary Bell, Altoona; Joseph Berger, Altoona; Aleah Berkheimer, Duncansville; Colin Berkheimer, Duncansville.

Cara Berkhimer, Portage; Makenna Betar, Altoona; Emma Betz, State College; Jonathan Bilek, Hollidaysburg; Kevin Bishop, Hollidaysburg; Sophia Black, Altoona; James Bocianowski, Hollidaysburg; Leo Bomboy, Hollidaysburg; Brayden Border, Saxton; Alivia Borlie, Ebensburg; Steven Bowman, Martinsburg; Logan Branch, Bellefonte; Abigail Brang, Johnstown.

Jarett Brown, Ebensburg; Nathan Brubaker, Clearfield; Michael Bruce, Altoona; Alyssa Brumbaugh, Martinsburg; Joshua Brumbaugh, Altoona; Megan Burley, Altoona; Austin Burtnett, Bedford; Abby Butler, Smithmill; Tre Butler, Duncans-ville; Trey Butterworth, Clarence; Conner Cann, Flinton; Kenneth Cardona, East Freedom; Allison Carns, Clearfield; Kirsten Carter, Altoona; Justin Charlton, Altoona; Allissa Chirdon, Altoona; Luke Chobany, Portage; Finnley Christine, Tyrone.

Katherine Christoff, Mount Union; Jenna Chronister, Warriors Mark; Allison Church, Hollidaysburg; Isaac Ciprich, Hollidaysburg; Payton Civils, Duncansville; Pamela Clark, Everett; Kierra Claycomb, Williamsburg; Kayla Clemen-son, Hollidaysburg; Addison Clemente, Tyrone; Cirstynn Comly, Howard; Devin Conrad, Altoona; Ashley Conte, Belle-fonte; Nicholas Cooper, Altoona; Allison Cottle, Wood-bury; Mason Cover, Altoona.

Aaron Crain, Philipsburg; Emily Cretin, Loretto; Lea Crofcheck, Tyrone; Alyssa Cumming, Altoona; Catcher Cumming, Altoona; Cory Curfman, Cassville; Taylor Curry, Duncansville; Gabrielle Davidson, Fleming; Stephanie Davis, Hollidaysburg; Hayley Detwiler, Altoona; John Dibert, Claysburg; Olivia Dickson, Tyrone; Brooke Diehl, Bedford; Jade Diggs, Altoona; Micah Dilling, East Freedom.

Cody Dively, Claysburg; Theresa Dodson, Altoona; Alicia Dolan, Smoke Run; Jason Dolansky, Northern Cambria; Corey Donnelly, Altoona; Makala Doyle, Altoona; Ashlynd Drass, Duncansville; Lydia Drass, Dysart; Michael Drenning, Dudley; Mckenna Dugan, Altoona; Ashley Dutrow, Tyrone; Dylan Dzielski, Holli-daysburg; Nathan Earnest, Duncansville; Madeline Eber-sole, Altoona; Lucas Eckenrode, Chest Springs; Emily Eger, Duncansville.

Kirk Eichenlaub, Hollidays-burg; Christopher Ellis, Roaring Spring; Olivia England, Williamsburg; Kasey Engle, Bellwood; Katelyn Eppinger, Everett; Lauren Everett, Duncansville; Adam Facciponti, Houtzdale; Lauren Fatula, Nanty Glo; Harry Felty, James Creek; Kyle Fink, Duncansville; Stephen Fisanick, Patton; Carter Fischer, Bellefonte; Ian Fisher, Hollidaysburg; Meghan Flaugh, Roaring Spring.

Ethan Fochler, Duncansville; Trenton Fortney, Bellefonte; Kendra Fortson, Altoona; Megan Fouse, Altoona; Kristina Franklin, Altoona; Erin Freeman, Cresson; Joseph Frew, Duncansville; Amber Friday, Tyrone; Emerson Fronk, Houtzdale; Tyler Frye, Altoona; Madra Furman, Hollidaysburg; Ethan Garcia, Coalport; Shanna Gattuso, Hollidaysburg; Kaitlyn Gaus, Hollidaysburg.

Alisa George, Altoona; Mackenzie George, Loretto; Jordan Gerlach, Johnstown; Colman Gibson, Altoona; Vanessa Gil Sanhueza, Altoona; Scott Glenn, Altoona; Charles Goe, Port Matilda; Ryan Graffius, Johnstown; Lyndsay Greene, Hollidaysburg; Payton Guelich, Sandy Ridge; Abigail Gunsallus, Snow Shoe; Andrew Guthrie, Duncansville; Anderson Jose Guvengue, Altoona; Sarah Hall, Altoona; Phillip Hanold, State College.

Grace Harr, Hollidaysburg; Sean Harrity, Tyrone; Gabriel Hayes, Hollidaysburg; Jessica Hayes, Hollidaysburg; Ashley Helsel, Hollidaysburg; Laura Helsel, Altoona; Leroy Henry, Altoona; Kaitlyn Hermansen, Altoona; Noah Herron, Hollidaysburg; James Hileman, Hollidaysburg; Jacob Hollenbaugh, Irvona; Anna Hollingshead, Hollidaysburg; Joshua Hollingshead, Altoona; Sydney Holt, West Decatur.

Taylor Hoover, Tyrone; Sydney Horell, Altoona; Haley Hostler, Altoona; Mae Hugar, Clarence; Julie Hultberg, Altoona; Sheila Hutchinson, Altoona; Abigail Hyde, New Paris; Makayla Ianuzzi, Altoona; Brandon Imler, Altoona; Jarrett Imler, Roaring Spring; Shaelyn Imler, Duncansville; Alex Iraca, Irvona; Kierra Irwin, Altoona; Garrett Isenberg, Mapleton Depot; Alexandra Jackson, Duncansville.

Kari Jingozian, Hollidaysburg; Dinah Johnson, Alexandria; Kyrstin Johnson, Altoona; Naomi Johnson, Everett; Cheyenne Johnston, Altoona; David Keller, Spring Mills; Justin Kelly, Altoona; Heather Kephart, Osceola Mills; Chelsea Kirsch, Nicktown; Nicole Kiser, Altoona; Michaela Kitko, Houtzdale; Sawyer Kline, Tyrone; Amber Knott, Altoona; Kaleb Knowles, Altoona; Anthony Koehle III, Altoona; Charles Kovalchik, Conemaugh.

Karly Kriedler, Claysburg; Austin Krise, Allport; Kathryn Kulp, Martinsburg; Jarod Kutz, Altoona; James Laich, Altoona; Andrew Lang, Tyrone; Braidon Lape, Johnstown; Daniel Lay, Warriors Mark; Conner Lazorka, Bedford; Taylor Leach, New Entrprise; Peyton Leidy, New Enterprise; Joseph Lent, Hollidaysburg.

Grace Leri, Tyrone; Jacob Lidwell, Fallentimber; Rachel Lieb, Centre Hall; Amber Liegey, Morrisdale; Adia Litzinger, Huntingdon; Morgan Litzinger, Altoona; Richard Llewellyn, Portage.

Allen Long, Huntingdon; Brad Long, Patton; Ryan Long, Centre Hall; Nathan Lose, Hollidaysburg; Jacob Lott, Williamsburg; Sara Lundberg, Summerhill; Calsie Lutton, Altoona; Tierra Mahute, Bellwood; Cory Maines, Clearfield; Kerry Maines, Clearfield; Coleena Markovich, Johnstown; Mason Marks, Hollidaysburg; Daniel Martin, Bellefonte; Alana Masullo, Bellefonte; Heath Mauk, Claysburg; Bethany Mccarl, Duncansville.

Troy McCarty, Roaring Spring; Caleb McClelland, Houtzdale; Megan Mcconnell, Altoona; Mikala McCracken, Bellwood; Joseph McCulloch, Roaring Spring; Audrey McGovern, Curwensville; Madison McKeirnan, Duncans-ville; Rachel McMonigal, Altoona; Collin Melley, Holli-daysburg; Curt Messner, Bellwood; Jenna Metzler, Martinsburg; Robert Middleton, Summit Hill.

Alexa Mignogna, Altoona; Isabel Mika, Altoona; Sarafina Milburn, Altoona; Blair Miller, Roaring Spring; Chad Miller, Tyrone; Harrison Miller, Altoona; Jacob Miller, Altoona; James Miller, Ashville; Joseph Miller, Warriors Mark; Loryn Miller, Martinsburg; Mackenzie Mohr, Bedford; Mckenzie Moore, Sandy Ridge; Amber Morgan, Houtzdale; Andrew Moyer, Newry; Jared Muller, Tyrone; Jacob Murawski, Smithmill; Collin Musselman, East Freedom; Morgan Musselman, Saxton.

Sarah Musselman, Altoona; Douglas Musser, Bellefonte; Jacob Muthler, Roaring Spring; Hannah Myers, Duncansville; Natalie Nardelli, Altoona; Curtis Neff, Ginter; Sydney Neil, Hollidaysburg; Jessica New, Summerhill; Amber Newberry, Altoona; Evan Noll, Altoona; Alyson Onder, Snow Shoe; Abigail Orr, Altoona; Dillon Over, Martinsburg; Miguel Palomino, Altoona; Miranda Panasiti, Tyrone; Cameron Parry, Claysburg; Hilari Parsons, Tyrone.

Krutikkumar Patel, Duncans-ville; Vaibhavkumar Patel, Breezewood; Ann Marie Paterno, Northern Cambria; Krisha Patterson, Altoona; Rich Patterson, Duncansville; Sidney Patterson, Tyrone; Lauren Payne, Alexandria; Dillon Perino, Ashville; Destinee Pfirsching, Altoona; Stanislav Pinchuk, Boalsburg; Sydni Piner, Altoona; Ryan Pipetti, Altoona; Teresa Pond, Belle-fonte; Devin Poplin, Bellwood.

Kaitlyn Posiowaych, Altoona; Joshua Potts, Altoona; Adrianna Powell, Houtzdale; Rachel Price, James Creek; Tyler Pulcine, Altoona; Tessa Pusey, Irvona; Shianna Race, Clearville; Matthew Randolph, Altoona; Hannah Reading, Altoona; Devon Reed, Saxton; Ryan Reed, Robertsdale; James Reese, Tyrone; Samuel Riccio, Tyrone; Matthew Richards, Glasgow; Nathan Richner, Alexandria; Logan Ridenour, Altoona; William Riggleman, Altoona.

Jenna Ritchey, Curryville; Sara Ritchey, Duncansville; Joseph Roesch, Altoona; Olivia Ronan, Altoona; Nathan Rosenberger, Bellefonte; Sarah Ross, Altoona; Annie Ruggles, Hollidaysburg; Ze Rui, Altoona; Brietta Rutecki, Bellefonte; Casaundra Salyards, Altoona; Elizabeth Sawtelle, Altoona; Natalie Saylor, Altoona; Nicole Scaramozzino, Altoona.

Clarice Schultz, Hollidays-burg; Jacob Schultz, Hollidays-burg; Olivia Scott, Mount Union; Tyler Scott, Patton; Erin Seiler, Altoona; Joseph Sheckler, Bellefonte; Ashley Sherry, Martinsburg; Donald Shirk, Colver; Samantha Shoemaker, Hesston; Marena Simington, Altoona; Paul Sims, Manns Choice; Bailey Sinclair, Coalport; Velanna Skripek, Moshannon; Marissa Smilnak, Hollidaysburg; Dustin Smith, Altoona; Hailey Smith, Duncansville; Kasey Smith, Altoona; Robert Smith, Duncansville; Michelle Smithbauer, Gallitzin; Steven Snowden, Altoona; Kilee Snyder, Fishertown.

Morgan Socoski, Philipsburg; Hannah Spotts, Spring Mills; Brandon Spradling, Altoona; Susana Spradling, Altoona; Ethan Sprigg, Alum Bank; Alexandra Stalter, Altoona; Alec Steele, Alexandria; Kennedy Stessney, Altoona; Madison Stessney, Altoona; Jessica Stevens, Altoona; Matthew Stewart, Altoona; Katherine Stoltenberg, Altoona; Taylor Stoudnour, Hollidaysburg; Cassidy Stover, Spring Mills; Kaley Strittmatter, Williamsburg; Jenna Supp, Hollidaysburg.

Adam Sutt, Altoona; Neil Sutton, Gallitzin; Olivia Swan, Cresson; Zachary Swartz, Altoona; Karis Taddei, Altoona; Carrie Taylor, Altoona; Jordan Temchack, Altoona; Jacquelyn Tew, Bedford; Dylan Thomas, Tyrone; Samantha Thomas, Ebensburg; Benjamin Thomp-son, Altoona; Caleb Thompson, Altoona; Jessica Tomasko, Allport; Thien Trieu, Altoona; Israel Tucker, Brisbin.

Alexis Turner, Julian; Kaitlyn Umstead, Altoona; Henry Vachon, Bedford; Ashley VanVeenendaal, Hollidaysburg; Nicholle Ventura, Hollidaysburg; Katelyn Vinglish, Dysart; Victoria Violet, Martinsburg; Chase Wade, Altoona; Davida Wagner, Boalsburg; Emily Wagner, Altoona; Tiffanie Walk, Tyrone; Heidi Walls, Spruce Creek; Emily Walter, Imler; Katelynne Waltz, East Freedom; Nicole Watt, Altoona.

Elizabeth Weddle, Curwens-ville; Joshua Weiner, Altoona; Jessica Wertz, Tyrone; Myrriah Wertz, Altoona; Christina Wesesky, Hyde; Blake Weyandt, Ebensburg; Casidy Weyandt, Altoona; Derek Weyandt, East Freedom; Gary Weyandt, Imler; Jamie White, Mount Union; Madilynn Whit-taker, Duncansville; Christian Wilkins, Altoona; Alicia Williams, Altoona; Robert Williams, Altoona; Allison Williamson, Gallitzin; Kellie Wilson, Everett; Rheanna Winter, Three Springs; Jackson Wisyanski, Altoona; Kathryn Witherow, Houtzdale; Alan Wonderling, Houtzdale; Bronson Woodring, Hollidaysburg.

Tessa Woods, West Decatur; Jennifer Worley, Altoona; Jingyi Xu, Altoona; Matthew Yahner, Altoona; Cole Yeckley, Carroll-town; Angela Young, Bellwood; Rachel Zeak, Altoona; Haleigh Zeiders, Duncansville; Bryan Zeigler, Altoona; Cassidy Zeiler, Boalsburg; Bowen Zhang, Altoona; Yiyan Zhang, Altoona.

COMMENTS