×

Mount Aloysius College dean’s list

MOUNT ALOYSIUS

COLLEGE, CRESSON

SPRING DEAN’S LIST

Alexandria — Rebecca Ann Mease.

Altoona — Alisa Marie Barnes, Rachel Alice Borst, Jennifer Jean Bryan, Jordan L Crist, Sarah Madeline Dell, Mystee Renee Franell, Mikaela Dawn Gensamer, Kimberly A Glacken, Grant Nicholas Gonder, Michael S. Grove, Sarah E. Hartman, Katelyn Renee Hileman, Alissa Nicole Ingram, Nichole Michelle Johns, Abigail Elise Levine, Tori L. McCloskey, Emily J. Miller, Renee D. Moore, Samantha Alexis Moyer, John Robert Price, Cruz Rivera, Alexandra Kathleen Sheedy, Bobbi Lynn Smith, Jilian Paige Smith, Heidi Renee Sprouse, Leah Caroline Stoehr, Andrea Rose Wallack, Corinna Ann Williams, Anna Elizabeth Zettle.

Alum Bank — Janice A. Davis, Hailey Sue Oldham.

Ashville — Dennis James Link, MacKenzie Margaret Sherry.

Bedford — Robert Ross Bebout, Amanda Marie Fulton.

Bellwood — Tara Britany Kovac.

Carrolltown — Zachary D. Lieb, Alyssa Josephine Gwizdak.

Cassandra — Noah Owen Ports.

Claysburg — Kaitlyn Diane Imler, Clyde C. Weyandt.

Colver — David Dwane Day, Alexus F. Sokira, Samantha Lynn Spacht, Stephanie M. Spacht.

Cresson — Abdulaziz Sulaiman Alfawzan, Khalid Adel Alhudaib, Turki Hazzaa Alquraini, Emily Victoria Costlow, Hannah T. Cotchen, Timothy M. Courtot, Kristen N. Deicke, Abdulhadi Hassan Jafar, Cameron Jacob Janosik, Titilola Kelly, Aloysius Lee Chun Yin, Lana E. Maniakhina, Akram A. Masad, Alison G. McElheny, Pamela Sue Miller, Kaeli M. Smith, Katrina Smith, Jacqueline C. Vitzen, Tiffani A. Wilk.

Curwensville — Audrianne Paige Bradley.

Duncansville — Nicole R. Albarano, Rokaea Alkaem, Olivia M. Cohom, Daniel J. Garner, Nicole L. Gearhart, Christopher B. McCarty, Shawna Elaine McClain, Sarah Renee Moyer, Erin Michelle Nebgen, Daniel J. Neff, Donna Jean Neil, Connor Lane Pielmeier, Shannon K. Rodgers, Alexis A. Shaw.

Dysart — Harley R. Nelen.

East Freedom — Holly LeAnn Acker, Lindsey M. Keagy, Brett Allen Shoenfelt.

Ebensburg — Salem Alabbas, Brianna L. Bellomo, Emily Nicole Gaston, Courtney M. Link, Amanda K. Loscar, Sarah T. McVicker, David W. Regala, Emily E. Sims, Victoria A. Sobecky, Danielle Louise Vella, Anne Cecilia Way.

Everett — Brian Allen Miller, Keithan M.D. O’Brien, Sara D. Young.

Gallitzin — Roma Von Altimus, Katlin M. Little, Sally Ann Mazzocco, Rachael Lynn Moreland, Henry F. Schlosser.

Grampian — Alea J. Vogel.

Hastings — Ashley N. Lehman, McKenzie Ilene Woodley.

Hollidaysburg — Shannon Lyn Horvath, Jordan S. Liberman, Sara Rose Ollinger, Morgan Jo Seiler, Demi M. Shields, Sierra Nicole Wilkie.

Hopewell — Cassidy M. Donaldson, Ashton Melinda Foor.

Huntingdon — Jaden K.A. Hood, MicHaelynn Victoria Lauer, Reagan L. McKim.

Imler — Payton A. Whysong.

James Creek — Ondrea N. Baker.

Lilly — Taylor Marie Shoff, Amanda Lyn Skura, Jacob Michael Stevens.

Loretto — Gabrielle Mechelle Biles, Stephanie J. Biter, Nathan David Butterbaugh, Michaela A. Gresko, Leigh W. Straw.

Martinsburg — Alexis F. Hicks, Spencer Jordan Smith.

McVeytown — Raven Lee Varner.

Mount Union — Darian Nikole Dixon.

Nanty Glo — Kaitlyn Joy Hockenberry, Noah A. Kanich, William Z. Kanich, Caitlyn A. Kimack, Nicholas J. O’Toole, Carissa A. Smiley.

New Enterprise — Hannah F. Drenning, Brianna L. Foor, Kaitlin R. Foor.

New Paris — Nicole Elizabeth Shank, Kylee J. Snyder.

Nicktown — Sherry Ann Kinney, Benjamin J. Strollo, Krista Nicole Wenturine.

Northern Cambria — Celena J. Baker, Miguel Angel Balderas, Ray D. Clawson, Molly Elizabeth Holdaway, Brennen J. Lee, John Joseph McCrystal, Kelsie M. Nelson, Ashlee Jordan Parrish, Emily Jo Pavelko, Courtney Lynn Wholaver, Allyson Nicole Yachtis.

Patton — Shelby I. Blake, Dakota R. Couturiaux, Catherine Annette Cox, Cortney Rae Forsythe, Jessie K. Hoover, Maura Ann Risbon, Lea D. Sammarco.

Philipsburg — Cameron S. Domblisky.

Port Matilda — Chelsea Starr Eisenhuth.

Portage — Halle Lynn Bachik, Tara L. Chappell, Emily C. Goldyn, Nicholas E. Goldyn, Mariya Dzvenyslava Kozhukh, Danielle J. Ritchey, Jozie R. Seaman.

Revloc — Becca C. Hough-ton, Danielle M.Vandenbergh.

Roaring Spring — Austin Dean Cunningham, Mattison Mae Goff, Joshua M. Harker, Hunter Austin Liebal, Devon James Mountain, Hailey M. Ritchey.

St. Benedict — Heather T. Harbrige, Brittany Elizabeth McLucas.

Schellsburg — Corrissa S. Callihan.

Three Springs — Lily E Yohn.

Tyrone — Courtney N. Brooks, Molly Bridget Calvert, Paige R. Dinges, Sierra M. Morrison.

Warriors Mark — Kyle Jeffrey Yoder.

Westover — Logan Michael Sral.

Williamsburg — Michelle D. Carper, Purity A. Van Hemert.

Wilmore — Julianna Marie Wright.

COMMENTS