×

Honor roll

PORTAGE AREA JUNIOR-SENIOR HIGH SCHOOL

FOURTH MARKING PERIOD

HIGH HONOR ROLL

12TH GRADE — Alyssa Baxter, Sierra Crum, Tyler Decort, Taylor Glass, Lauren Hudak, Hunter Kalinoski, Olivia Kissell, Hailey Krisko, Alexis Miller, Isabella Nagy, Hannah Papcun, Michael Pesta, Madison Piatak, Lucas Rosemas, Jack Single, Kristyn Smith, Cody Trusik, Luke Vietmeier, Summer Viscusi, Kayley Wilson, Kaelyn Wozniak.

11TH GRADE — Logan Armold, Rhianna Benton, Emily Canavan, Kendall Claar, Nicholas Dematteis, Kara Dividock, Seth Georg, Luka Goughnour, Max Herman, Emma Kissell, Julianna Klein, Alec Lewis, Mitchell Miko, Dakota Miller, Lakin Phillips, Connor Price, Ian Swope, Carter Troxell, Mackenzie Werfel.

10TH GRADE — Kylie Burger, Rachael Chobany, Tristen Gressick, Koby Kargo, Lucillia McCabe, Hannah McCabe, Samantha Moyer, Megan Semanchik, Corey Sossong, Payton Zatek.

NINTH GRADE — Noah Baker, Isabella Bartoletti, Andrew Boreck, Regina Burkett, Joshua Canavan, Emily George, Jace Irvin, Isabella Miller, Julia Papcun, Nicole Pisarski, Brodie Plummer, Benjamin Sanner, Eaven Sawko, Collan Schad, Lauren Shaffer, Sydni Sossong, Victoria Spaid, Maryn Swank, Tanner Trusik, Dylan Tubbs.

EIGHTH GRADE — Luke Brickley, Grace Corte, Ethan Geer, Jacob Graessle, Madison Gribbin, Isabella Harriton-Bagley, Jillian Hodge, Madelyn Hudak, Mason Kargo, Abrielle Koban, Maurah Krumenacker, Taylor Learn, Braedan Oravecz, Bella Single, Lexi Slanoc, Keira Sossong, Keaton Troxell, Arianna Wozniak, Adanya Zunich.

SEVENTH GRADE — Brooke Bednarski, Camdin Burkett, Jenna Burkett, Ashlyn Cann, Alexandra Chobany, Brady Cochran, Gabriel Corte, Sierra Crum, Annelise Davis, Ashley Farren, Emma Gressick, Ashlyn Hudak, Connor Letzo, Cassidy Miller, Justin Morgan, Elliot Nagy, Kaitlyn Noble, Paige Phillips, Elizabeth Rummell, Ashley Semanchik, Trissa Smith, Jada Willinsky.

HONOR ROLL

12TH GRADE — Emma Alexander, Briana Bagby, Skyler Baran-Wozniak, Trenton Burger, Owen Falvo, Ethan Fuller, Alexander Hoberney, Albert Koenigsberg, Michael Koenigsberg, Kaylee Koval, Shaylynn Miller, William Ramus, Cody Sease, Paul Simala, Jenna Teno.

11TH GRADE — Kyleigh Alexander, Gabriel Forst, Amber Nagle, Rebecca Pawvluk, Abbigail Riskus, Nathan Shaffer, Chloe Sossong, Tyler Spaid, Dustin Weyant, Isaac Wiggins, Katarina Zdunczyk.

10TH GRADE — Laurel Bechel, Camryn Davis, Justice Giordano, Jackson Kozlovac, Alyssa Noel, Samantha Oklamchak, Kayley Sossong, Kaydee Swires, Abby Thrower, Maryellen Wagner.

NINTH GRADE — Tyler Alexander, Erik Castel, Lacie Dilginis, Loan Eichelberger, Nathan Glista, Gavin Gouse, Alyssa Hoberney, Karli Karalfa, Joseph Lawrence, Jonathan Lee, Nicholas Lee, Lexus Miller, Nathan Moore, Travis Norton Jr., Brandon Numer, Adam Stauski, Harley Swintosky, Jonathan Wolford.

EIGHTH GRADE — Sydney Castel, Matthew Coffee, William Dobrowolsky, Haylee Farren, Isaac Jubina, Ty Kennedy, Tayla Kennedy, Arabella Koban, Andrew Miko, Makenna Redfern, Luke Scarton, Ryan Semanchik.

SEVENTH GRADE — Adaya Alexander, Rheanna Boland, Kylee Cerwensky, Abigail Craig, Tori Harrison, Logan Lambertus, Erica Nagle, Trent Nesbella, Jacob Nolan, Annabellynn Popish, Andrea Schad, Anthony Schnars, Chance Simmons.

MERIT ROLL

12TH GRADE — Dakota Cann, Dominic Davis, Haley Gribbin, Iain Heidler, Samuel Krisko, Jacob Lee, Wallace Litzinger IV, Tyesha Plummer, Haydon Riggle, Alex Sculthorpe, Emily Sikora-Warner, Cole Sossong, Karmen Stephens, Isabella Strosnider.

11TH GRADE — James Farren, Hannah Fuller, John Graessle, Alivia Hanczaryk, Nathan Kick, Shayden Noel, Eli Selepack.

10TH GRADE — Samantha Adams, Emma Bilak, Jon Brickley, Emily Ference, Austin Gentile, Madelyn Graessle, Madison Heidler, Martin Lee, Joshua Morgan, Jacob Popish, Tyler Secriskey.

NINTH GRADE — Kaitlin Cann, Kaden Claar, Anthony Coukart, Tyler Doster, Ethan Dyche, Kyra Giordano, Sydney Leturgey, Haley Sciko, Alex Sherbine, Kylie Smay.

EIGHTH GRADE — Abby Altemus, Lauryn Bobolsky, Brianna Conrad, Abigail Decort, Cole Ellis, Madison Foreman, Trenton Gentile, Cole Kaufman, George Kissell, Nathan Krisko, Lily Mathieson, Toby Thomas, Makenna Young.

SEVENTH GRADE — Nicholas Bilak, Connor Binaut, Nickolas Gailey, Brennan Heidler, Tearza Husar, Charlotte Melotti, Danielle Miller, Aydon Penrod, Keegen Schuchardt, Dallas Sinclair, Nicholas Summerville, Chris Wheeler Jr.

COMMENTS