×

UPJ dean’s list

UNIVERSITY OF PITTSBURGH AT JOHNSTOWN

SPRING DEAN’S LIST

Bedford County 4.0

Alum Bank — Kaitlyn J. Allison

Bedford — Kyle A. Pittman, Kerstin B. Pyle

New Paris — Rachel M. Dikum

Osterburg — Hannah D. Miller

Saxton — Amanda J. Stoudnour

Schellsburg — Kaylin M. Gaudette

Bedford County

Alum Bank — Samantha G. Felix, Luke B. Hobson, Skylee D. Palicka, Dannah C. Robosson, Toshia Rush

Bedford — Hannah D. Brown, Darcee R. Diehl, Kamryn B. Dorner, Keisha Fleegle, Alayna N. Hammond, Devon M. Karns, Austin M. Kennedy, Lizabeth A. Kerr, Kaitlyn E. Lippincott, Jacob D. Zembower

Everett — Lachel A. Clark, Joel A. Colledge, Brianna L. Greenawalt, Abbie M. Steel

Hopewell — Morgan A. Spiker

Imler — Samantha M. Daus

New Enterprise — Sarah M. Garman

New Paris — Nicholas T. Hyde, Matthew M. Monko, Matthew Wiley

Schellsburg — Rachel A. Heming, Emily S. Parks

Woodbury — Cole L. Over

Blair County 4.0

Altoona — Taylor Trenger

Roaring Spring — Logan M. Corle

Williamsburg — Marin N. Shriver

Blair County

Altoona — Madelyn J. Ardrey, Thomas A. Ardrey, Joseph J. Cordero, Christian A. Dreibelbis, Michael C. Duffy, Cody A. Harten, Rachel Heasley, Zhen Zhong D. Jiang, Rachel M. Korman, Byron S. Lovell, Keria R. McCulloch, Caitlyn R. Palazzi, Samantha K. Rossman, Kiersten R. Young

Claysburg — Megan B. Love

Duncansville — Megan S. Gilles, Dominic J. Houck, Kierra M. Miller

Hollidaysburg — Alexandra C. Douglas, Hailey M. Shaffer

Martinsburg — Robert W. Cline, Chelsea L. Johnson, John-Michael T. Knepp, Luke A. Williams

Roaring Spring — Emily G. Hoover

Tyrone — Emily E. Hoover, Zachary D. Jamison

Cambria County 4.0

Cresson — Noah McCloskey

Ebensburg — Samuel J. Caplea, Morgan A. Cronauer

Loretto — Hayley E. Caretti

Nicktown — Elizabeth A. Strollo

Northern Cambria — Zoey Gailey

Portage — Jordan Beyer, Abigail R. Chobany, Kasey E. Chobany, Nicholas R. Lutz, Jenna N. Yetsko

South Fork — Zachary P. Gossard, Megan E. Kostan, Nicholas M. Peretin, Samantha M. Yamrose

Summerhill — Sarah G. Deibert, Brianna L. Facciani, Cassandra R. Smith, Kelsy K. Valko

Cambria County

Carrolltown — Madison L. Augustine

Colver — Jonah S. Lambie, Cameron J. Nulton

Cresson — Nolan E. Link, Shayna M. Lundberg, Gillian R. Pietrowski, Jacob E. Shuagis, Jacob B. Stombaugh, Raymond J. Watt

Ebensburg — Shane T. Adams, William T. Davis, Kayce L. Ertter, Brandon M. Fedorko, Devin B. Hagens, Brennan J. Illig, Matthew F. Karlheim, Jared D. Kovach, Kaitlyn R. McKeel, Megan J. Orange, Ian A. Ostrowski, Molly K. Pilcher, Dane M. Woo

Gallitzin — Taylor J. Kunsman, Zackary J. Lantz

Hastings — Kylie A. Dillon, Joshua E. McCulley, Ronald P. Verdavoir

Lilly — Julia E. Myers

Loretto — Jacob R. Driskel, Makala J. Little

Nanty Glo — Tia A. Diviney, Kristin M. Cunningham, Ashley M. Frank, Donald R. Lauer

Northern Cambria — Jason Abrams, Mary B. Dunegan, Joseph D. Sclesky, Austin W. Tibbott

Patton — Bethany M. Gray

Portage — Hannah Ernest, Lauren M. McCabe, Bradley M. Rosemas, Chad A. Scoran, Madeline J. Vasilko, Richard W. Wolford, Alex B. Zaman

St. Benedict — Ashley N. Eckenrode, Eric M. Ford, Jade V. Henry

Sidman — Brandon S. Houghton, Evan J. Kundrod

South Fork — Kayle M. Fox, Angel M. Theys, Kevin L. Wilson

Summerhill — Lynsie A. Deibert, Alex D. Hook, Nicole D. Pisarski, Tyler M. Smith

Wilmore — Shane K. Dell

Centre County

Philipsburg — Lucas Fetters

Clearfield County 4.0

Irvona — Alexis Brink

Osceola Mills — Andrew D. Gray

Clearfield County

Clearfield — Matthew D. Ryan

DuBois — Shelby D. Jurcevich

Irvona — Timothy B. Whetstone

Osceola Mills — Matthew J. Stark

Huntingdon County 4.0

James Creek — Amber A. Buseck

Huntingdon County

Huntingdon — Abigail T. Cunningham, Nathan J. Fleming, Eric M. Hood.

COMMENTS