Mirror wrestling rankings
106 POUNDS
1. Kai Burkett Chestnut Ridge Fr 7-5
2. Greg Edwards Bedford Fr 8-3
3. Matthew Davis Cambria Heights Fr 9-3
4. Garrett Misiura Glendale Fr 5-3
5. Collin Sparr Juniata Valley Fr 6-2
Ones to watch: Collin Smilnak, Holl; Robert Sloan, TM; Ian Crouch, Cent
113 POUNDS
1. Brock McMillen Glendale Fr 8-1
2. Matt Sarbo Altoona Fr 11-2
3. Allen Simmons Cambria Heights Jr 8-2
4. Roland Mills Huntingdon So 11-5
5. Nathan Holderbaum Chestnut Ridge So 8-5
Ones to watch: Jestin Poruban, PC; Micah DeLattre, MV; Hunter Walk, Ty
120 POUNDS
1. Kaden Cassidy Chestnut Ridge So 6-1
2. Chase Chapman Philipsburg-Osceola So 9-4
3. Damion Finnegan Altoona Fr 5-4
4. Caden Reamer Huntingdon So 6-5
5. Hunter Dively Claysburg-Kimmel Jr 5-4
Ones to watch: Christopher Pierce, TM; Jon Regala, CC; Corey Sossong, Port
126 POUNDS
1. Garret Cornell Everett Jr 11-0
2. Hunter Weitoish Philipsburg-Osceola Fr 10-3
3. Logan Shaffer Portage Sr 15-4
4. Cody Dively Hollidaysburg Sr 9-4
5. Joe Ball Moshannon Valley Sr 11-5
Ones to watch: Brady Villa, TM; Jamal Hicks, Ty; Ian Sherlock, NB
132 POUNDS
1. Alex Richner Moshannon Valley So 12-3
2. Izac Benson Huntingdon Sr 14-4
3. Chase Proudfit Penn Cambria Jr 11-5
4. Evan Brennan Everett Jr 7-3
5. Seth Harbaugh Chestnut Ridge Sr 6-7
Ones to watch: Derrick Noonan, B-A; Cameron Ulery, Cent; Colton Riley, TM
138 POUNDS
1. Liam Flaherty Everett Sr 4-0
2. Austin Washic Central Cambria Jr 8-3
3. Braeden Swab Central Sr 8-2
4. Marshall Kitchen Cambria Heights Sr 7-4
5. Gavin Link Penn Cambria Sr 7-5
Ones to watch: Cody Brown, CR; Brayden Koontz, Bed; Nathan Shaffer, Port
145 POUNDS
1. Nathan Swartz Hollidaysburg Sr 8-3
2. Brock Talko Penn Cambria Sr 7-2
3. Scott Miller Chestnut Ridge Sr 8-5
4. Chase Eller Northern Bedford Sr 10-4
5. Nathan Gabriel Bedford Jr 6-5
Ones to watch: Tyler Kirkpatrick, CH; Blayde Shawley, C-K; Briar Deline, Hunt
152 POUNDS
1. Justin McCoy Chestnut Ridge Sr 13-1
2. Matt Johnson Philipsburg-Osceola Sr 11-2
3. Seth Link Cambria Heights Jr 8-3
4. Haden Boutiller Altoona Sr 12-4
5. Isaac Krause Glendale Jr 2-0
Ones to watch: Logan Marko, Cent; Joey Bailey, Hunt; David Hartman, Bed
160 POUNDS
1. Jon Dale Moshannon Valley Jr 14-1
2. Cole Sossong Portage Jr 14-4
3. Kobe Harr Claysburg-Kimmel So 6-1
4. Alex Fouse Northern Bedford Jr 10-2
5. Nathan Fisher Hollidaysburg Jr 8-5
Ones to watch: Ben Yahner, CH; J.C. Smychnysky, PC; Derrick Harris, Ty
170 POUNDS
1. Jared McGill Chestnut Ridge Jr 14-0
2. Derek Brown Penn Cambria Jr 12-3
3. Braedon Knode Huntingdon Sr 11-5
4. Ian Klinger Philipsburg-Osceola Sr 8-2
5. Caleb Kitko Moshannon Valley Sr 9-4
Ones to watch: Austin Mowry, NB; Isaac Thompson, CC; Colton Gority, B-A
182 POUNDS
1. Mason McCready Hollidaysburg Jr 8-2
2. Jarred Stoy Penn Cambria Sr 12-3
3. Levi Hobson Chestnut Ridge Sr 13-4
4. Ryder Kocik Huntingdon Jr 10-3
5. Trentin Whaley Bellwood-Antis Jr 9-3
Ones to watch: Max Demko, MV; Tyler Wirth, NB; Hunter Stoudnour, Alt
195 POUNDS
1. Parker McClellan Altoona Sr 11-1
2. Alex Mykut Huntingdon Sr 15-5
3. Brandon Anderson Philipsburg-Osceola Sr 12-3
4. Austin Crouse Chestnut Ridge Jr 9-5
5. Gus Dellinger Hollidaysburg Jr 3-3
Ones to watch: Logan Propst, Ever; Seth Dudurich, Glen; Nick Thompson, TM
220 POUNDS
1. Landon Fisher Huntingdon Sr 16-2
2. Nate Simmers Altoona Jr 8-3
3. John Croft Central Cambria Jr 7-1
4. Josh Hubler Philipsburg-Osceola Sr 8-4
5. Duane Knisely Chestnut Ridge So 9-4
Ones to watch: Damien Kocher, Cent; Nathan McDonald, MV; Dalton Corle, C-K
285 POUNDS
1. Trae Kitko Moshannon Valley Jr 8-1
2. Nate Martin Central Cambria Sr 8-2
3. Cody Bogus Cambria Heights Sr 10-2
4. Jordan Smith Philipsburg-Osceola Sr 9-3
5. Dalton Seace Chestnut Ridge Jr 11-5
Ones to watch: Trevor Mitchell, Holl; Evan Pellegrine, B-A, Kyle Guyer, NB
TEAM RECORD
1. Chestnut Ridge 2-0
2. Huntingdon 7-1
3. Philipsburg-Osceola 3-1
4. Northern Bedford 6-3
5. Penn Cambria 6-3
Ones to watch: Central Cambria; Altoona; Hollidaysburg
*Some records don’t reflect missing results from Saturday dual meet tournaments
COMMENTS
[vivafbcomment]