Graduates

CLARION UNIVERSITY OF PENNSYLVANIA

SPRING GRADUATES

Altoona — Timothy Banks Jr., B.S., communication: public relations/advertising/corporate communicaton concentration; Sherry DelGrosso, doctor of nursing practice; Jaclyn Talasky, B.S., biology, magna cum laude; Kali Watson, B.S., biology, cum laude.

Clearfield — Rachael Bailey, M.S., information and library science; Melissa Evans, B.S., early childhood education, cum laude; Brittany Struble, B.A., sociology/psychology, summa cum laude.

Curwensville — Craig Bartlett, B.S., liberal studies; Madison Bumbarger, advanced paralegal studies certificate; Madison Bumbarger, B.S., psychology, summa cum laude; Kevin Shaffer, A.S., criminal justice, summa cum laude.

DuBois — Madison Meyers, M.S., special education pre-K-8/7-12 with reading concentration; Carly Wallock, M.Ed., education: mathematics concentration; Samuel Curtis, M.S., applied data analytics; Kimberly Huber, B.S., liberal studies; Cassidy Pernesky, B.S., communication: digital media concentration; Kaylin Strauser, opioid treatment specialist certificate; Jena Troupe, M.Ed., education: early childhood concentration; Frank Varischetti, B.S., liberal studies.

Hollidaysburg — Blake Walter, B.S., middle level education: mathematics concentration, magna cum laude.

Houtzdale — Kelsey Beirlair, M.Ed., education: curriculum, instruction and teacher leadership concentration.

Hyndman — Helen Patterson, B.S., business administration/accounting, summa cum laude.

Osceola Mills — Wyatt Inlow, B.A., fine art: graphic design concentration, magna cum laude.

Philipsburg — Kevin Croyle, B.S., physics, magna cum laude; Jessiah Reed, B.S., speech pathology and audiology.

Port Matilda — Alex Christensen, B.S., speech pathology and audiology, summa cum laude.

Portage — Maria Minor, B.S., speech pathology and audiology, magna cum laude.

Westover — Cheyenne Clark, B.S., liberal studies: education concentration, magna cum laude; Joshua Lucas, B.S., nursing, magna cum laude.

COMMENTS