Saint Francis University graduates

SAINT FRANCIS UNIVERSITY, LORETTO

Bedford County

Krista Swindell, Bedford, M.S., education; Emily Weinhold, Bedford, M.S., occupational therapy; Hattie White, Bedford, M.S., education; Catherine Clark, Everett, M.S., human resource management; Nicole Clark, Everett, B.S., health science; Crystal Llewellyn, Everett, B.S., behaviorial science;Talita Mirfin, Everett, B.S., organizational leadership; Joshua Smith, Fishertown, M.S., education; Jill Sciranko, Manns Choice, B.S., accounting; Amber Grainda, Osterburg, B.S., behavorial science; Alexandra Donatelli, Schellsburg, M.S., physician assistant science.

Blair County

Sarah Clark, Altoona, B.S., health science; Roberta Cooney, Altoona, M.S., human resource management; Rachel Dibert, Altoona B.S., accounting; Donovon Gochnaur, Altoona, B.S., computer science; Megan Graffius, Altoona, B.A., psychology, and B.S., criminal justice; Katharine Hann, Altoona, B.S., health science; Daniel Harber, Altoona, M.S., education; John Hazenstab, Altoona, M.S., business administration; Marissa Hewitt, Altoona, B.S., public health; Heather Hollern, Altoona, B.S., early childhood education; Elizabeth Ice, Altoona, B.S., health studies; Rebecca Kasun, Altoona, B.S., accounting; Sara Kelley, Altoona, M.S., physician assistant science; Patricia Kochara, Altoona, B.S., behavorial science.

Erin Matosziuk, Altoona, M.S., human resource management; Mikayla Merritt, Altoona, B.S., accounting; Jessica Miller, Altoona, M.S., education; Ashley Muffie, Altoona, B.S., management; Christy Myers, Altoona, M.S., business administration; Kathryn Nazaruk, Altoona, B.S., nursing; Jordan Rouzer, Altoona, doctor of physical therapy; Bailey Schandelmeier, Altoona, B.S., marketing; Emily Shock, Altoona, M.S., education; Bailey Smith, Altoona, B.S., finance; Gabrielle Smith, Altoona, M.S., physician assistant science; Elizabeth Sohmer, Altoona, B.S., health science; Clarisse Spencer, Altoona B.S., early childhood-special education; Ashton Truby, Altoona, B.A., public health; Karlee Tyler, Altoona, M.S., human resource management; Alexandra Williams, Altoona, M.S., business administration; Kaitlyn Zelnosky, Altoona, M.S., business admistration.

Lacey Hanna, Bellwood, M.S., occupational therapy; Kale Burket, Claysburg, B.S., health science; Jared Barber, Duncansville, B.S., economics; Wade Endress, Duncansville; M.S., education; Sarah Goss, Duncansville, B.S., nursing; Nicholas Hofer, Duncansville, B.S., computer science; Jennifer Merry, Duncans-ville, M.S., business administration; Amarisa Miles, Duncansville, B.S., health science; Donald Miles, Duncansville, M.S., education; Kristin Reed, Duncansville, Doctor physical therapy; Codi Stott, Duncansville, A.S., applied science, human resource/computer technology; Amanda Weakland, Duncansville, M.S., human resource management; Sara Watson, East Freedom, B.S., accounting; Ashley Hawkins, Hollidaysburg, M.S., education.

Nathaniel Luther, Hollidaysburg, B.S., computer science; Michelle Maher, Hollidaysburg, M.S., education; Alec Menard, Hollidaysburg, B.S., computer science; Colin Schultz, Hollidaysburg, B.A., sociology, B.S., criminal justice; Hunter Shields, Hollidaysburg, B.S., management; Shannon Szymusiak, Hollidaysburg, B.S., petroleum and natural gas engineering; Meghan Replogle, Martinsburg, B.S., health science; Kimberly Cooper, Newry, M.S., physician assistant science.

Matthew Gibson, Roaring Spring, M.S., business administration; Selena Damiano, Tyrone, B.S., health science; Orchid Downs, Tyrone, M.S., occupational therapy; Sarah Huff, Tyrone, M.S., physician assistant science; Laura Lynn, Tyrone, B.S., health studies; Todd McCartney, Tyrone, M.S., business administration; Mary Moore, Tyrone, B.A., psychology; DiAmanda Murray, Tyrone, M.S., health science; Lauren White, Williamsburg, M.S., occupational therapy.

Cambria County

Danielle Slovikosky, Ashville, M.S., business administration; Cody Turnbaugh, Ashville, B.A., history; James Gresko, Carrolltown, B.S., exercise physiology; Bryant Onkst, Carrolltown, B.S., chemistry; Tyler Renninger, Carrolltown, doctor of physical therapy; Lauren Wyland, Chest Springs, M.S., nursing; Katelyn Clark, Cresson, M.S., physician assistant science; Timothy Courtot, Cresson, M.S., business administration; Michael Kost, Cresson, B.A., history; Steven McCloskey, Cresson, B.S., behaviorial science; Brent Morgan, Cresson, M.S., cancer care; Julie Schreiber, Cresson, M.S., education.

Briana Smith, Cresson, M.S., physician assistant science; Nikolas Suckinos, Cresson, B.S., marketing; Brittanie Vargo, Cresson, M.S., physician assistant science; Abigail Waksmunski, Cresson, M.S., physician assistant science; Alicia Archangelo, Ebensburg, doctor of physical therapy; Amanda Chumrik, Ebensburg, B.S., health science;Timothy Davis, Ebensburg, B.S., health science; Gerald Dietrich, Ebensburg, B.S., health science;Chase Dill, Ebensburg, B.S., finance; Alexandra Evans, Ebens-burg, B.S., accounting; Ashley Farabaugh, Ebensburg, M.S., business administration; Lauren Fearer, Ebensburg, M.S., human resource management; Jonathan Gibson, Ebensburg, M.S., education; Deborah Kasereka, Ebensburg, B.S., international business/modern language.

Jenna Kutchman, Ebensburg, B.S., nursing; James McCulley, Ebensburg, B.S., chemistry; Miranda Reed, Ebensburg, B.S., psychology; Anthony Roefaro, Ebensburg, B.S., management; Ashley Shaheen, Ebensburg, B.S., health science; Amanda Short, Ebensburg, doctor of physical therapy; Dominic Stevens, Ebensburg, B.S., finance; Perez Youmbi, Ebensburg, B.S., chemistry; Meghan Krepps, Fallentimber, A.S., chemistry; Jacqueline Castel, Flinton, B.S., computer systems management; Abby Kelly, Gallitzin, B.S., early childhood-special education; Scott Kochara, Gallitzin, B.S., organizational leadership; Abigail Link, Gallitzin, B.S., health science; Shane Morris, Nanty Glo, M.S., business administration; Allison Lanzendorfer, Ebensburg, A.S., early childhood education.

Carly Osmolinski, Gallitzin, B.S., health science; Debbie Slovikosky, Gallitzin, B.S., environmental engineering; Kallin Eget-McGlynn, Hastings, B.S., nursing; Loren Schweiger, Hastings, B.S., healthcare studies; William Guzic, Lilly, B.S., management information systems; Jacob Hurley, Lilly, B.S., exercise physiology; Caitlyn Krevel, Lilly, B.S., marketing; Allison Farabaugh, Loretto, B.S., nursing; Mitchell Hogue, Loretto, B.A., chemistry; Madison Krug, Loretto, B.S., nursing; Jeanie McMullen, Loretto, B.S., early childhood-special education; Emily Roberts, Loretto, doctor of physical therapy; Dana Stoy, Loretto, B.S., organizational leadership; David Blake, Patton, B.A., psychology.

Jessica Coover, Patton, M.S., nursing; Madison Maslonik, Patton, B.S., nursing; Alyson Vinglish, Patton, M.S., physician assistant science; Travis Yahner, Patton, M.S., cancer care; Sean Yeckley, Coalport, M.S., physician assistant science; Jessica Simmons, Nanty Glo, M.S., physician assistant science; Scott Zungali, Nanty Glo, A.S., engineering/mechanical technology; Darrin Weinzierl, Nicktown, B.S., biology; Matthew Brown, Northern Cambria, M.S., education; Virginia Hess, Northern Cambria, B.S., health science.

Nicole Hoover, Northern Cambria, B.S., management information systems; Ashley Karlheim, Northern Cambria, B.S., health science; Erik Schlosser, Northern Cambria, B.S., management information systems; Brooke Semelsberger, Northern Cambria, M.S., occupational therapy; Nathan Zachesky, Northern Cambria, doctor physical therapy; Catherine George, Portage, B.A., public health; Rebecca Gorba, Portage, M.S., physician assistant science; Nicole Itle, Portage, M.S., health science; Susan Kick, Portage, A.S., applied science-human resource/computer technology; Kayla Makin, Portage, B.S., biology; Lori Pauley, Portage, M.S., business administration; Stephanie Schrift, Portage, M.S., human resource management; Lance Skutch, Portage, B.S., accounting; Logan Madison, Summerhill, B.S., environmental engineering; Calli Smith, Summerhill, B.S., health science.

Centre County

Alexandria Godissart, Philipsburg, M.S., business administration; Mindy Kephart, Philipsburg, B.S., accounting; Morgan Williamson, Philipsburg, B.S., health science; Jessica Wilson, Philipsburg, B.S., organizational leadership.

Clearfield County

Lauren Conrad, Clearfield, M.S., physician assistant science; Skylar Graham, Clearfield, B.S., behavorial science; Spencer Kephart, Clearfield, B.S., management; Sarah Lash, Clearfield, B.S., exercise physiology; Kayla Brennan, DuBois, B.S., exercise physiology; Jamie Houston, DuBois, B.S., health science; Cheyenne McKee, DuBois, B.S., nursing; Sierra McKee, DuBois, B.S., nursing; Arlan Zelenky, DuBois, B.S., mathematics; Julie Stillman, Houtzdale, B.S., psychology; Sarah Stillman, Houtzdale, doctor of physical therapy; Alison Jones, Westover, B.S., accounting; McKenzie Burge, Osceola Mills, B.S., biology.

Huntingdon County

Alexander Tietjens, Huntingdon, B.S., health science; Lacey Parks, Mapleton Depot, M.S., occupational therapy; Amanda Hutchison, Petersburg, M.S., occupational therapy; Adam Evanko, Warriors Mark, M.S., education; Brian Hackman, Warriors Mark, B.A., political science.

COMMENTS