×

Juniata College fall dean’s list

JUNIATA COLLEGE, HUNTINGDON

FALL DEAN’S LIST

Bedford County

Brianna Dee Mowry, Imler; Olivia Kate Ackley, Bedford; Tristen Scott White, Everett; Adrianna Blair Whysong, Schellsburg; Austin Montgomery, Bedford; Jeremiah Dylan Bingham, Bedford; Lauren Elizabeth Diehl, Bedford.

Blair County

Allison Paige Koehle, Altoona; Julie M. Reighard, Altoona; Jacob Christopher Gibson, Duncansville; Kacey Lea McFadden, Altoona; Lily Marie Smith, Altoona; Christianna Rose Bartel, Williamsburg; Spencer George Mauk, Claysburg; Jacob R. Holsopple, Duncansville; Kate Elizabeth Altmanshofer, Duncansville; Noah William Russell Zolnak, Altoona; Bryce Anthony Walter, Claysburg; Morgan P. McNulty, Altoona; Abigail Luensmann, Altoona; Cade Scott Emlet, Altoona; Jonah Michael Naugle, Duncansville; Vanessa Kay Ponder, Roaring Spring; Elizabeth Faye Sabatino, Hollidaysburg; Brody Alan Greenleaf, Roaring Spring; Alessandra Nicole Fama, Altoona; Molly Jane Harris, Tyrone; Cassie Ann Mock, Martinsburg; Courtney L. Byrnes, Duncansville; Michael Sydney Madden, Roaring Spring; Paige Stevens Matteson, Hollidaysburg; Rachel May Robison, Tyrone; Megan Marie Vigne, Tyrone; Taylor Ann Dixon, Tyrone; Dallas S. Huff, Tyrone; Olivia Rose Drake, Hollidaysburg; Malino Riel DeFay, Duncansville; Francesca Manaun Ferguson, Altoona; Tyler Joseph Kawtoski, Altoona; Haley Marie Walker, Altoona; Megan Nicole Kutruff, Altoona; Alexandra Grace Bressler, Altoona; Devyn Nicole Allmond, Altoona; Brooklyn Kathleen Welsh, Roaring Spring; Kathryn Jane Burket, Tyrone; Angela Renee Wilkins, Tyrone.

Cambria County

Alexis Paige Zazvrskey, Northern Cambria; Owen Richard Baker, Northern Cambria; Zachary Krug, Ashville; Brandon Joseph Martinazzi, Cresson; Jordan Thomas Pellegrino, Ebensburg; Marcus James Magley, Ebensburg; Myah Terryn Smith, Cresson; Michael Joseph Delosh, Hastings; Lyvia Grace Toth, Loretto; Jacob Arthur Swank, Portage.

Centre County

Margaret Eleanor Peck, Philipsburg; Savannah Drew Bailey, Philipsburg; Gillian Rose Letson, Philipsburg; Lara Beth Sharpless, Sandy Ridge; Martin Skyler Rebo, Philipsburg.

Clearfield County

Wynter Marilyn Adams, Houtzdale; Sierra Brooke Waite, Houtzdale; Jeffrey Daniel Ivicic, Houtzdale; Anne E. Hoover, Curwensville; Kaleigh Diane Domanick, Smithmill; Tanika Marie Murphy, Curwensville.

Huntingdon County

Jill Anne Palmer, Alexandria; Taylor Renee Werner, Huntingdon; Olivia Bliss Kruse, Huntingdon; Madison Marie Troha, Huntingdon; Joseph Spencer Grugan, Alexandria; Hanna Renee Hess, Huntingdon; Austin Perow, Huntingdon; Grace Gwendolyn Cook-Huffman, Huntingdon; Karli Ann Smith, Mount Union; Peter Ingraham Kruse, Huntingdon; Amanda Gaugler, Huntingdon; Larissa Claire Leonard, Three Springs; Andrea Joy Zilch, Mount Union; Leah Renee Dreibelbis, Alexandria; Madison Nicole Hearn, Alexandria; Katie Marie Morgan, Shirleysburg; Audrey Lynn Marker, Huntingdon; Spencer James Korman, Huntingdon; Aidan Gray Nagle, Huntingdon; Mariah Lynn Reihart, Alexandria; Hudson K. Speck, Huntingdon; Brooke Amanda Emery, Alexandria; Joanna Bhasker, Huntingdon; Faith L. Nichols, Huntingdon; Rachel Nicole Boe, Huntingdon.

COMMENTS