UPJ dean’s list

UNIVERSITY OF PITTSBURGH AT JOHNSTOWN

FALL DEAN’S LIST

Bedford County

Nicholas T. Hyde, New Paris; Hannah D. Miller, Osterburg; Kaylin M. Gaudette, Schellsburg; Kaitlyn J. Allison, Alum Bank; Trent M. Crouse, Alum Bank; Luke B. Hobson, Alum Bank; Dannah C. Robosson, Alum Bank; Hannah L. Weaver, Alum Bank; Darcee R. Diehl, Bedford; Kamryn B. Dorner, Bedford; Keisha Fleegle, Bedford; Alayna N. Hammond, Bedford; Paige A. Howard, Bedford; Austin M. Kennedy, Bedford; Lizabeth A. Kerr, Bedford; Martina R. Lashley, Bedford; Kaitlyn E. Lippincott, Bedford; Kyle A. Pittman, Bedford; Kerstin B. Pyle, Bedford; Jacob D. Zembower, Bedford; Lachel A. Clark, Everett; Christopher J. Sanbower; Everett; Colton H. Peters, Hopewell; Morgan A. Spiker, Hopewell; Samantha M. Daus, Imler; Jacob F. Diehl, Manns Choice; Rachel M. Dikum, New Paris; Matthew Wiley, New Paris; Alexis H. Claycomb, Osterburg; Amanda J. Stoudnour, Saxton; Ean R. Flick, Schellsburg; Rachel A. Heming, Schellsburg; Colby K. Hillegass, Bedford; Alicia B. Sharer, Bedford.

Blair County

Thomas A. Ardrey, Altoona; Michael C. Duffy, Altoona; Cody A. Harten, Altoona; Zhen Zhong D. Jiang, Altoona; Rachel M. Korman, Altoona; Trentin L. Martin, Altoona; Eric G. Price, Altoona; Samantha K. Rossman, Altoona; Chelsea M. Whitt, Altoona; Christopher J. Whitt, Altoona; Brynee Baughman, Duncansville; Megan S. Gilles, Duncansville; Trey D. Pero, Duncansville; Alessandra R. Vassalotti, Duncansville; Madison B. Flaugh, East Freedom; Olivia A. Burk, Hollidaysburg; Alexandra C. Douglas, Hollidaysburg; Kaylee M. Dunlap, Hollidaysburg; Nathan J. Fasick, Holliaysburg; Hailey M. Shaffer, Hollidaysburg; Jared R. Shope, Hollidaysburg; Robert W. Cline, Martinsburg; Chelsea L. Johnson, Martinsburg; John-Michael T. Knepp, Martinsburg; Luke A. Williams, Martinsburg; Logan M. Corle, Roaring Spring; Zachary D. Jamison, Tyrone; Marin N. Shriver, Williamsburg.

Cambria County

Gillian R. Pietrowski, Cresson; Samuel J. Caplea, Ebensburg; Morgan A. Cronauer, Ebensburg; Ian A. Ostrowski, Ebensburg; Hayley E. Caretti, Loretto; Zoey Gailey, Northern Cambria; Abigail R. Chobany, Portage; Kasey E. Chobany, Portage; Hannah Ernest, Portage; Olivia K. McCabe, Portage; Richard W. Wolford, Portage; Eric M. Ford, Saint Benedict; Mitchell A. Leach, Sidman; Sara G. Deibert, Summerhill; Brianna L. Facciani, Summerhill; Nicole D. Pisarski, Summerhill; Cassandra R. Smith, Summerhill; Madison L. Augustine, Carrolltown; Troy Luchau, Carrolltown; Jonah S. Lambie, Colver; Cameron J. Nulton, Colver; Nolan E. Link, Cresson; Shayna M. Lundberg, Cresson; Noah McCloskey, Cresson; Jacob E. Shuagis, Cresson; Jacob B. Stombaugh, Cresson; Ryan P. Szpala; William T. Davis, Ebensburg; Brandon M. Fedorko, Ebensburg; Devin B. Hagens, Ebensburg; Matt C. Holsinger, Ebensburg; Brennan J. Illig, Ebensburg; Matthew F. Karlheim, Ebensburg; Ryan A. Karlheim, Ebensburg; Jared D. Kovach, Ebensburg; Kaitlyn R. McKeel, Ebensburg; Dane M. Woo, Ebensburg; Taylor J. Kunsman, Gallitzin; Zackary J. Lantz, Gallitzin; Tatum A. Blake, Hastings; Kylie A. Dillon, Hastings; Kara M. Miller, Hastings; Jessica N. Soltis, Hastings; Ronald P. Verdavoir, Hastings; Tyler D. Curry, Nanty Glo; Scott E. Lucas, Nanty Glo; Kristin M. Cunningham, Nanty Glo; Donald R. Lauer, Nanty Glo; Elizabeth A. Strollo, Nicktown; Jason Abrams, Northern Cambria; Joseph D. Sclesky, Northern Cambria; Bethany M. Gray, Patton; Jordan Beyer, Portage; Nicholas R. Lutz, Portage; Lauren M. McCabe, Portage; Chad A. Scoran, Portage; Brittany M. Weyant, Portage; Jenna N. Yetsko, Portage; Jade V. Henry; Saint Benedict; Brandon S. Houghton, Sidman; Evan J. Kundrod, Sidman; Lynsie A. Deibert, Summerhill; Dominic T. Eppley, Summerhill; Travis B. Templeton, Summerhill; Kelsy K. Valko, Summerhill; Shane K. Dell, Wilmore.

Centre County

Lucas Fetters, Philipsburg.

Clearfield County

Noah S. Cline, Clearfield; Mason A. Royer, Clearfield; Matthew D. Ryan, Clearfield; John M. Swalligan; Clearfield; Andrew D. Gray, Osceola Mills; Matthew J. Stark, Osceola Mills.

Huntingdon County

Abigail T. Cunningham, Huntingdon; Eric M. Hood, Huntingdon; Nicholas A. Norris, Huntingdon; Amber A. Buseck, James Creek; Andrew C. Todaro, Mount Union.

COMMENTS