Dean’s list

PENN HIGHLANDS COMMUNITY COLLEGE, Johnstown

FALL DEAN’S LIST

Bedford County

Bedford — Eric Gabriel Hooper, Chad Allen Weakland.

Hopewell — Maryah Faith Lingenfelter, Gregory Thomas Lynn.

Imler — Sarah Nicole Allison.

Blair County

Altoona — Pamela Nicole Carter, Christina Marie Evans, Diane Louise Gallagher, Nathalia M. Harchak, Lynn Edward Hight, Crystal Lynn Hoffman, Janice D. Jorge Matos, Priscilla Paige Lamertina, Rebecca M. Rago, Madisyn Lynn Simington, Mary E. Smith, Paige Nicole Steindel, Justin Ross Straesser, Joan M. Yohn.

Claysburg — Kayla Breanne Fluke.

Duncansville — Todd Andrew Beard, Aaron Logan Cook, Kaitlin Darlene McKee, Lyndzi Michele Vaughn, Dylan Matthew Zeiders.

Hollidaysburg — David B. Bailey.

Martinsburg — Samantha Jean Burket.

Roaring Spring — Abby Lynn Carder, Alec Bryce Madden, Thaddeus Bruce Willey.

Tyrone — Brittany Allison Harris, Julia Kathleen Hinckley.

Williamsburg — Noah Daniel Detwiler.

Cambria County

Alum Bank — Madison Laura Yarnell.

Carrolltown — Vincent Benno Bearer, Evan Joseph Johnson, Courtney R. Loughran, Jared Paul Shank.

Colver — Allyssa Newton Nash, Julius Michael Nocera.

Cresson — Bailey Grace Eger, Devin Scott Selip, Cody Allan Westrick.

Ebensburg — Kayla Marie Anna, Carina Rebecca Bearer, Alexis Renee Bertolino, Nicholas Ryan Brawley, Alexis Nicole Brown, Veronica R. Chumrik, Jenelle Marie Hanlon, Brandon C. Hritz, Thomas Matthew Lauer, Amber N. McBreen, Noelle Justina Scanlan, Faith Marie Sodmont, Justin Michael Tavalsky, Richard Emil Tavalsky, Thomas William Tavalsky.

Fallentimber — Jeremy M. Rinker.

Flinton — Maiya Jasmine Shaffer, Mikasa Jade Shaffer.

Gallitzin — Jamil Anthony Flores, Julie L. Gray.

Hastings — Jennifer McCombie, Zane Ross McElhenny, Jason P. Serafin.

Lilly — Bryan J. Ehrenfeld, Hannah Leigh Vena.

Loretto — Jeffrey James Barnett, Brooke A. Driskel, Kateri Autumn Krise.

Nanty Glo — Anthony Edward Cornetti, Austin Joseph George, Erika Elyse Law, David M. Shedlock, Kimberli Ann Weirauch.

Northern Cambria — Tessa Marie Kratzer, Elizabeth M. Mattice, John R. McBee II, Bradley C. McMullen, Michael Andrew Penksa, Linda Evelyn Seibert, Autumn Angel Wise.

Portage — Cynthia Lynn Cochran, Lauren Nicole Deetscreek, Adam E. Dixon, Emily Paige Krisko, Katrina Kathlee Mauersberg, Jenna Ann Moratti.

Sidman — Barbara Jeanne Fye, Mikala L. Hamara, Amanda Lynn Sewalk.

St. Benedict — Janet Mae Lute, Bryan M. Shaffer, Elizabeth Anne Shaffer, Cheyenne Marie Hayes.

Summerhill — James D. Cornman, Kirsten Grace Foor, Joshua David Gould, Kevin Michael Margic, William R. Miller, Jude David Schrift.

Centre County

Philipsburg — William Thomas Foreman.

Clearfield County

Clearfield — Chad Alan Maney, Ashley R. Struble.

Huntingdon County

Alexandria — Kendra Jo Norris.

Huntingdon — Heather Dawn Allen, Anneliese Danae Aurand, Amanda L. Hartman, Zachary Robert Norris.

Mount Union — Nicholas Scott Hurley, Candy Nan Jordan, Kevin G. Sherwood.

Orbisonia — Garrett Victor McMath.

Saltillo — Megan Dawn Kough.

Westover — Rachel Belle Moyer.

COMMENTS