Honor rolls

GLENDALE JUNIOR/SENIOR HIGH SCHOOL, FLINTON

FIRST MARKING PERIOD

PRINCIPAL’S HONORS

12TH GRADE — Tessa Berger, Nicolas Blake, Kassidi Byerly, David Campbell, Rain Delucia, Coollette Diehl, Amber Glass, Tyler Gobert, Cassidy Hamilton, Maria Henry, Crystal Jasper, Jacob Jasper, John Kitko, Gerard Lowe, Jeremy Magnetti, Justin Magnetti, Emily McGarvey, Kimberly Shepler, Brooke Smeal, Kenneth Stover, Lance Westover, Jamie Wolfe.

11TH GRADE — Madison Downs, Jackson Kitko, Aleksa Ley, Madison Lukehart, Sierra McBride, Jenna Mooney, Katianne Rydbom, Lainey Shaw, Kelsey Thompson, Alaney Vereshack, Timothy Williams, Victoria Witherow.

10TH GRADE — Victoria Beers, Karli Byerly, Corrin Diehl, Jacob Holes, Garrett Hutton, Mallorie Keith, Mickayla Kelly, Brooke Lovell, Brian Mann, Alexis Mayes, Emma McClellan, Christiana McGarvey, Zackery McGarvey, Brock McMillen, Garret Misiura, Abigail Peacock, Olivia Reese, Josiah Rivera, Thomas Roles, Baine Seilhamer, Jaelyn Shaw, Shane Shomo, Ryan Sinclair, Loegen Smeal, Dominic Strong, Kailey Switzer, Lilley Vereshack, Madelyn Vereshack, Samuel Yarger.

NINTH GRADE — Dylan Ammerman, Kyla Campbell, Carlie Cann, Samantha Cherry, Corbin Davis, Brandon Dick, Solomon Dubler, Michael Gregg, Karaann Hammerle, Aubrey Jasper, Justin Jasper, Rayme-Lee Jasper, Sarah Lansberry, Braelyn Lieb, Hannah Lovell, Angel Mort, Cecealia Muhammad, Hanna Noel, Alexandra Thompson, Audrey Vereshack, Abigail Williams.

EIGHTH GRADE — Logan Cree, Ezekiel Dubler, Angel Hollen, Grace Kozak, Ava Krause, Jocelyn Mooney, Alyssa Sinclair, Grace Williams, Lewis Yarger.

SEVENTH GRADE — Bryson Davis, Noah Detwiler, Michaela Hnatkovich, Jeri Reigh, Caitlyn Rydbom.

HONORS

12TH GRADE — Katelyn Feige, Benjamin Kasaback, Jeremy Keith, Brent Kuhn, Kennedy Lemaster, Colton Leyo, Corbin Maines, Aubrey McClellan, Blaze McCusker, Harvey McGarvey, Brooke Miller, Alexis Mulhollen, Thomas Neyman, Raylene Simmers, Jakob Wilson.

11TH GRADE — Madison Brink, Deborah Downs, Taylor Duclo, Karly Grimes, Zoe Raley, Jared Reed, Kyle Stiver, Breanna Vereshack.

10TH GRADE — Miranda Belgin, Breanna Fleming, Kadence Ginter, Gary Keith, Logan Keith, Hannah Majofsky, Chloe McElheny, Justin Monahan, Sarah Shaffer, Luke Spencer, Taralynn Stewart-Jenkins, Lawrence Waite, Shane Ward, Faith Warwick.

NINTH GRADE — Donald Dove, Braden Dreibelbis, Shania Echavarria, Sydney Herring, Alexis Lamoreau, Jasmine Lovell, Andew Pennington, Dylan Pennington, Cobey Reigh, Ariann Richards, Brock Smeal, Bailee Wimberly, Gage Wright.

EIGHTH GRADE — Jacob Berger, Riley Best, Sarah Holes, Kelly Kasaback, Payton McCully, Darian Miller, Cora Osterhout, Alexis Pentland, Natalie Reynolds, Kevin Roles, Alyssa Ross, Jillian Taylor.

SEVENTH GRADE — Ashton Brink, Alyson Buterbaugh, Wyatt Gregg, Meliyah Harrison, Brianna Keith, Jacob Lukehart, Benjamin Rivera, Anthony Woodworth.

GLENDALE ELEMENTARY SCHOOL, FLINTON

FIRST MARKING PERIOD

PRINCIPAL’S HONORS

SIXTH GRADE — Konstantina Crull, Donald James Landon McGarvey.

FIFTH GRADE — Scott Beers, Brianna Cree, Jonah Detwiler, Samantha Fontanella, Heaven Jena, Haley Mackin, Hannah Matish, Rachel McClellan, Brielle McMillen, Connor Oshall, Robert Pellew, Logan Skebeck, Daniel Williams.

FOURTH GRADE — Olivia Frank, Taya Mazenko, Kara Smith.

HONORS

SIXTH GRADE — Dallas Dove, Emma Jo Dudurich, Brianna Hnatkovich, Riley Hutton, Joseph Kitko, Madeline Kowalczyk, Jennifer Lubert, Mya Markel, Meghan McClellan, Jenna Monahan, Aaron Mooney, Hannah Myers, Madison Peterson, Ava Weld.

FIFTH GRADE — Jason Beers, Karly Braniff, Cameron Dreibelbis, Kaiden Franks, Ethan Gilbey, Kylee Ginter, Zachary Hamilton, Bailey Hammerle, Ethan Howdyshell, Dennis Jasper, Devin Kaufman, Addison Kelly, Noah Kohn, Sophia Leiden, Sarabeth Lloyd, Emma Mansberger, Zoie McClellan, Morgan Ross, Ava Rutter, Jenna Sahm, Madilyn Skebeck, Macy Snyder, Steven Stevens, Michael Visnofsky, Thomas Worthington, Leah Yarger.

FOURTH GRADE — Tanner Ammerman, Sofia Brungo, Bernard Diehl, Elizabeth Dubler, Carista Dudurich, Caden Gallaher, Emma Gilbey, Kenneth Ethan Glass, Levi Hamlton, Brayden Keith, Cadence Majewsky, Aaden McClellan, Riley Miller, John Taylor, Isaiah Traveny, Emmalee Vereshack, Ryder Walk, Sarah Weld, Makenna Wilkinson.

COMMENTS