Honor roll

BISHOP GUILFOYLE CATHOLIC HIGH SCHOOL, ALTOONA

FIRST MARKING PERIOD

HIGH HONOR ROLL

12TH GRADE — Albert Abraham, Sydney Berish, Kristen Bettwy, Robert Byrne, Kelly Campbell, Daniel Carrieri, Dylann Condrin, Caleb Crawford, Brennan DeLeo, Salvatore Fiore, Megan Hagg, Qiuhang Hanna He, Emma Irwin, Michael Johnson, Madeline Koehle, Yifei David Liu, Michael McCall, Benjamin McCloskey, Anh Nguyen, Vi Nguyen, Alicia Nicolini, Dominic Pulcinello, Luke Ruggery, Mikaela Smith, Elizabeth Stitt, Maxx Swineford, Jin Delores Tang, Hayley Wheeler, Elizabeth Yahner, Luke Yanoshak, Sarah Zakrzwski, Tingrui John Zhang.

11TH GRADE — Greta Agee, Abigail Anderson, Glenn Bartkowiak, Brady Bithell, Olivia Butler, Julia Cacciotti, Jamison Consiglio, Yingyin Diana Deng, John Donoughe, Alyssa Erndl, Hayden Fox, Giana Georgiana, Mary Gunnett, Will Helton, Jessica Henry, Adela Howsare-Palacios, Wook Hur, Yoojin Jang, Emily Kasun, Joshua Krish, Matthew Lenze, Dylan Little, Sarah Manna, Annie Markel, Fabian Matos Machado, Fiona McConnell, Sarah McCulloch, Sarah McElheny, Michael Montecalvo, Amelia Morning, Emily Murgas, Ryan Negola, Kyle Ruggery, Mary Shanoudy, Rachel Sleeth, Briana Strayer, Songmian Wang, Joshua Welteroth, Bradyn Yahner, Wen Owen Yang, Katarina Zerbee.

10TH GRADE — Allison Bagley, Giavanna Bambocci, Hope Callahan, Nathan Cammarata, Eliya Craig, Teresa Haigh, Nicole Himes, Ellie Irwin, Joseph Johnston, Michael Lamb, Austin Lewis, Jadie Litzinger, Zachary McCloskey, Jaedyn Montler, Rachel Nosek, Abby Novak, Maren Stayer, Maren Steinbugl, Sophia Warner, Branden Wasser.

NINTH GRADE — Ava Adams, Nicklaus Anderson, Tia Bartkowiak, Michael Brannock, Colin Butler, Vincent Cioffari, Kyle Colombo, Joel Craig, Raven Criscitello, Blane Davidson, Angela Durbin, Anthony Edwards, Ashton Emeigh, Alina Foor, Madeline Foor, Matthew Haines, Meredith Harris, Jayce Hettinger, Erin Himes, Leah Homan, Madison Hooper, Marisa Hooper, Leah Hostler, Seth Kirby, Tessa Klock, Katelyn Krish, Caitlyn McConnell, Sydnee McConnell, Olivia Myers, Brennen Myrick, Meghan Norris, Marissa Palau, Jaden Quinn, Delaney Rehm, Noah Ritchey, Jacob Siford, Sophia Simanski, Connor Stayer, Lucas Steinbugl, Mitchell Swineford, Olivia Trotter, Dane VanHorn, Elias Wesner, Lauren Wood, Erin Yahner.

EIGHTH GRADE — Bella Adams, Sante Bambocci, Claire Cammarata, Andrew Crocker, Elaine Farabaugh, Patrick Haigh, Alexander Pownall, Dominic Yanoshak.

SEVENTH GRADE — Lyndsie Bayard, Holly Butler, Nicholas Helsley, Noah Kelleher, Marklin Myers, Hailee Palau, Hannah Patterson, Robert Pearson, Kurt Ruggery, Nathaniel Sutton.

HONOR ROLL

12TH GRADE — Seth Bender, Emma Masic, Rachel Meintel, Matthew Neumeyer, Eugene Ratay, Rachel Resick, Quintin Simanski, Bryant Speck, Eryn Stockley, Ryne Talko, Caleb Trexler, Zicheng Allan Yang, Zachary Yingling.

11TH GRADE — Samuel Barber, Samuel Homan, Amanda Jones, Wael Kherbek, Kai Kimberly, Gretta Levine, Qianyu Sophie Liu, Jorden McClure, Joshua Morina, Jillian Smith, Alyssa Yahner.

10TH GRADE — Jeana Bohn, Michael Boston, Piper Brunhuber, Aurielle Brunner, Dominic Cacciotti, Grace Callahan, Adam Chadbourn, On Yu Cho, Ayden Craine, Olivia Dixon, Brayden Harbaugh, Evan Himes, Haeun Hanna Lee, Keegan Myrick, Julie Resick, Jocelyn Robertson, Sierra Rosamilia, Julia Runk, Daniela Scipioni, Brendan Shaffer, Rachel Simanski, Madison Smith, Alexander Wood, Andrew Yanoshak.

NINTH GRADE — Noah Anderson, Aidan Bender, Derek Domidica, Ian Durbin, Kaytlin Jones, Nicholas Maguda, Sydney McFarland, Joseph Meintel, Angelina Melgar, Amelia Partner, Aaron Sleeth, Erin Talko, Abby Yahner.

EIGHTH GRADE — Nicholas Negola.

SEVENTH GRADE — Samantha Brandt, Lindsay Nyanko, Trista Work.

COMMENTS