IUP dean’s list

INDIANA UNIVERSITY OF

PENNSYLVANIA

SPRING DEAN’S LIST

Bedford County

Bedford — Kyra Nicole Burtnett, Rebecca J. Deremer, Bailey Catherine McGill, Bodie Lane Smith, Adrian Terrance Williams.

Breezewood — Skyla L. Decker.

Everett — Rachel Gena Foor, Taylor Anne Hillenbrand, Breanna Nicole Lang.

New Enterprise — Jacob Ryan Cherry, Megan Nicole Keyser.

New Paris — Samuel Allen Shank, Miranda Marie Soliday.

Queen — Krista J. Burket.

Woodbury — Alayna Nicole Mellott, Jessica Rae Wertz, Ryan Daniel Wertz.

Blair County

Altoona — Aleyah Marie Arthur, Eva Madeline Aveni, Kirsten Elaine Beach, Margot Hicks Berry, Anthony L. Bertani, Ethan Patrick Blackie, Emily Lynn Blanchard, Jenna Marie Bolger, Brittany Morgan Rose Boyles, Holly Ann Boyles, Dylan Samuel Bradley, Kiera Lynn Brumbaugh, Morgan Paige Chathams, Alesia Mae Daly, Mark A. Fanelli, Megan Fogal,Jenna Marie Gonsman, Kyle Adam Green, Alana Michele Hallinan, Delaney Marie Hallinan, Elizabeth Ann Heller, Timothy Robert Holsinger, Taylor J. Kianka, Morgan Paige Lidwell, Emily K. O’Donnell, Joshua Kenneth Over, Raegan M. Plowman, Jeremiah N. Price, Laura Elizabeth Scott, Corey Scott Simpson, Charles O. Smith, Kevin Richard Smith, Brittany Marie Stouffer, Maura Elisabeth Wilkinson.

Bellwood — Katie Jo Campbell, Anastasia Lynn Hollen, Tara Britany Kovac, Kenna D. Willson-Kerns.

Claysburg — David Michael Cowher, Austin Michael Lamont, Lynzi Nicole Smith, Jessica Renee Way.

Duncansville — Alyssa Dawn Charles, Marissa Renee Dubrow, Caroline Annelise Ellis, Andrew Williams Gottshall, Cassidy Ann Saleme, Leigh Ann Shoemaker, Kamrynn Renee Wantz.

Hollidaysburg — Mohammed Ali, Matthew Richard Cowan, Brandon D. Haun, Laura Rutherford Horne, Caitlyn Nicole Lieb, Troy Allen Livermore, Adliani Milagros Lopez, Chelsey Marie McKee, Marielle Katherine Nackley, Amanda Lee Patrick, Dominic John Walls, Harrison Arthur Warmke, Zackary Jordan Weaver.

Martinsburg — Jenna Mae Berzansky, Hannah Catherine Easly, Bridget Elizabeth McCready, Amber Nicole Stallard.

Roaring Spring — Braeden Todd Appleman, Darby Sue Boyles, Eric Lee Calhoun, Collin Robert Lythgoe, Paige K. Mock, Briana L. Shriver, Ashley Marie Smith, Jay Michael Stern, Alexsae E. Wyandt.

Tyrone — Skye Ashlyn Barnett, Elizabeth Brianna Brown, Megan Rose Martin, Emily S. Miller, Kristofer Gaston Seminario, Caroline Anne Taylor.

Williamsburg — Chase Nicholas Carper, Dennis Colton Kensinger, Emily Deanne Loose, Jarrett Loose, Shenia B. Lower, Roy M. Lynn, Ty Joseph McGregor, Amy Jo Walker.

Cambria County

Ashville — Victoria A. Ivory.

Carrolltown — Michael Angelo Crimaldi, Shelby Morgan Lightcap, Shannon Frances Link, Eric Theodore Malloy, Shaina M. Sclesky, Michael Cyril Shuss, Joshua Francis Venesky.

Cresson — Devin Michael Lawhead, Rebecca Ann Skebeck, Madeline M. Swires.

Dysart — Amanda Jiselle Parrish.

Ebensburg — Krista Beth Berzonsky, David John Beyer, Primo Francis DiPaolo, Jeremy A. Eckenrode, Ashley N. Evans, Justice Gum, Scott E. Holsinger, Samantha Rae Koss, Sadie Ann Lightner, Brooke J. Lyons, Justin David Meckley, Phillip Stanley Miller, Sara Marie Miller, Brynne Kathleen Nagy, Allison Marie Papuga, Symone Madison Paskowski, Rachel Ashley Pinkowski, Maria N. Schall, India Renea Scott, Jessica L. Shaffer, Allyson Nichole Sherry, Jacob Christopher Slebodnick, Amelia Anne Stevens.

Elmora — Haley F. Delosh.

Flinton — Elam Allen Gates.

Gallitzin — Kaylee Kostan.

Hastings — Jacob Wesley Beach, Nathan Andrew Holtz, Nicklaus Dimitri Mayer, Brittany Celeste Mogollon, Joshua M. Serafin, Justin Robert Snedden, Samantha L. Stossel.

Lilly — Mark Andrew Mardula.

Loretto — Zachary Alan Johnson, Caitlyn H. Sheehan, Casey Anne Williams.

Nanty Glo — Brittany Renae Contres, Morgan Lynne Fenchak, Jamie Lynn Hockenberry, Breanna Kasady McGhee, Hannah N. Rhine.

Nicktown — August O. Bolinger, Brennan Joseph Dumm, Faith Anne Dumm, Madeline F. Dumm, Katelin Tessa Fox, Cheyenne Riva Gaston, Aleah Marie Krug, Kara Nicole Paronish, Taylor A. Weiland.

Northern Cambria — Autumn R. Bracken, Siena R. Burk, Tanner L. Carl, Angela Ann Frontino, Anthony Joseph Frontino, Mark Christopher Greggi, Megan Hudson, Andreana Rose Malcotti, Nicholas William Mays, Austin Gene McCready, Jennifer Rose Nealen, Renee A. Paronish, Tyler Jon Pershing, Lindsey Abbigail Prasko, Siena Rose Previte, James R. Rescinito, Brittany Nicole Rodkey, Justin Charles Sedlock, Tessa Marie Smith, Justin Andrew Solnosky, Taylor Victoria Strong, Ryan Matthew Stumph, Hannah Elizabeth Tibbott, Paige Katherine Weiland, Taylor A. Whited, Jeremy Paul Zernick.

Patton — Michael Dautlick, Kirstin Marie Davis, Cortney Elizabeth Hoover, Kalie M. Hoover, Mark David Lantzy, Brad L. O’Hara, Sarah Ann Patrick, Brett Daniel Sammarco.

Portage — Veronica Baroni, Allison J. Cerwensky, Chelsea Lyn Dividock, Jennifer Anne Fox, Ashley Nichole McGough, Kayla Rachele Thrower, Alexis Marie Wozniak.

Sidman — Shawn M. Fessler, Shawn Michael Horvath, Kristen Gail Kundrod, Tricia M. Varner.

St. Benedict — Keith M. Bogus, Rebecca Ann Bridgman.

Summerhill — Taylor Rae Burkey, Blaine Michael Harteis, Kalyn A. Lundberg, Nathan Blaise Madison, Michael Davis Purnell, Amanda Joy Woodside.

Wilmore — Samantha Elizabeth Wright.

Centre County

Pennsylvania Furnace — Hannah G. Lewis.

Philipsburg — Cody Francis Bloom, Tristin N. Croyle, Ryann Elizabeth Knowles.

Port Matilda — Philip Raymond Christensen, Noah T. Garrett, Sarah E. Merritt, Michael John Ondik.

Clearfield County

Clearfield — Joshua Paul Aycock, Sarah Helene Aycock, Ashley J. Collins, Taylor Nicole Dudurich, Devynn Chrysandra Ireland, Jensen C. Maines, Dannielle M. McCain, Katelyn Marie Ryan, Rebekah Leigh Stiner.

Curwensville — Brett McDonald Bloom, Brady N. Palmer, Camryn Lynn Richards, Logan Marie Witherite.

DuBois — Megan Brianne Carolus, Alison Lynne Ferra, Alexander B. Haines, Carson Lee Hanna, Raegan L. Hanna, David Leroy Henninger, Caitlin Joelle Kalgren, Anya Lynette Kessler, Abigail Marie LaBue, Alex Matthew LaBue, Bransyn Luke Luther, Nicholas James Mohney, Casey M. Pasternak, Emilee Rose Risinger, Victoria Marie Taylor.

Grampian — Alexandra R. Bennett, Heather Leanna Thorp, Chloe A. Tubbs, Seth Mathew John Woolcock.

Houtzdale — Laria Renee Moore.

Osceola Mills — Brandon C. Kephart, Natalie Ruth Sharpless.

Smoke Run — Jordan Thomas Marshall.

Huntingdon County

Alexandria — Alyssa Rose Podrasky, Diana Nicole Simpson, Nicholas James Whitmore.

Huntingdon — Trevor Dickson, Logan Marie Felton, John Andrew Kline, Eric Breton Lynn, Colton J. Reitenbaugh.

James Creek — Hayden J. Kramer.

Mount Union — Emily Elizabeth Hollibaugh, Kirkley Miranda Lear.

Orbisonia — Cody Lee Rathke.

COMMENTS