Honor roll

PORTAGE AREA JUNIOR-SENIOR HIGH SCHOOL

FOURTH MARKING PERIOD

HIGH HONOR ROLL

12TH GRADE — Logan Baumgardner, Kayla Bergmann, Emma Beyer, Mathew Boast, Kasey Chobany, Issabella Crum, Abram Eshelman, Marisa Ference, Dominic Gallo, Kourtney Gates, Alexa Glista, Lakin Kalinoski, Makayla Klock, Jamie Kostan, Philip Krisko, Joshua Krumenacker, Rebecca Lee, Rebecca Livingston, Kylee McCarty, Jenna Moratti, Angel Nagy, Noah Ports, Kacy Smith, Christy Smith, Erika Thrower, Zachary Wiggins.

11TH GRADE — Alyssa Baxter, Sierra Crum, Tyler Decort, Austin Figard-Vara, Taylor Glass, Lauren Hudak, Hunter Kalinoski, Olivia Kissell, Hailey Krisko, Isabella Nagy, Hannah Papcun, Michael Pesta, Madison Piatak, Lucas Rosemas, Jack Single, Kristyn Smith, Cody Trusik, Summer Viscusi, Kayley Wilson, Kaelyn Wozniak.

10TH GRADE — Logan Armold, Rhianna Benton, Emily Canavan, Kendall Claar, Nicholas Dematteis, Kara Dividock, Luka Goughnour, Max Herman, Emma Kissell, Julianna Klein, Alec Lewis, Mitchell Miko, Lakin Phillips, Connor Price, Nathan Shaffer, Ian Swope, Octavia Trice, Carter Troxell, Stephen Vivis.

NINTH GRADE — Rachael Chobany, Tristen Gressick, Koby Kargo, Gabriel Lutz, Hannah McCabe, Lucillia McCabe, Samantha Moyer, Alyssa Noel, Megan Semanchik, Corey Sossong, Maryellen Wagner, Payton Zatek.

EIGHTH GRADE — Tyler Alexander, Noah Baker, Isabella Bartoletti, Joshua Canavan, Erik Castel, Logan Eichelberger, Emily George, Nathan Glista, Alyssa Hoberney, Jace Irvin, Aurora Kapello, Karli Karalfa, Nicholas Lee, Jonathan Lee, Sydney Leturgey, Isabella Miller, Kayleice Mowery, Travis Norton Jr., Brandon Numer, Julia Papcun, Nicole Pisarski, Benjamin Sanner, Collan Schad, Haley Sciko, Lauren Shaffer, Kylie Smay, Sydni Sossong, Victoria Spaid, Maryn Swank, Tanner Trusik, Dylan Tubs, Lillyan Vara, Jonathan Wolford.

SEVENTH GRADE — Luke Brickley, Grace Corte, Ethan Geer, Jacob Graessle, Madison Gribbin, Isabella Harriton-Bagley, Jillian Hodge, Madelyn Hudak, Isaac Jubina, Mason Kargo, Abrielle Koban, Maurah Krumenacker, Braedan Oravecz, Makenna Redfern, Ryan Semanchik, Bella Single, Lexi Slanoc, Keira Sosong, Keaton Troxell, Arianna Wozniak, Adanya Zunich.

HONOR ROLL

12TH GRADE — Michael Bartoletti, Luke Chobany, Barry Crum, Courtney Diehl, Gabriel Eshelman, Jacob Flynn, Corbyn Haney, Haley Kenney, Daisy Koban, Richard Llewellyn, Lucas Miko, Josie Nemitz, Kiley Papcun, Thomas Randazzo, Alexis Rummell, Logan Shaffer, Ryan Stohon, Abigail Thomas, Barett Wiggins, Hayley Wilson.

11TH GRADE — Briana Bagby, Skyler Baran-Wozniak, Dakota Cann, Owen Falvo, Alexander Hoberney, Michael Koenigsberg, Shaylynn Miller, William Ramus, Emily Sikora-Warner, Cory Smith, Cole Sossong, Luke Vietmeier.

10TH GRADE — Seth Georg, Amber Nagle, Rebecca Pawvluk, Abbigail Riskus, Chloe Sossong, Tyler Spaid, Mackenzie Werfel, Dustin Weyant.

NINTH GRADE — Laurel Bechel, Jon Brickley, Kylie Burger, Camryn Davis, Justice Giordano, Jackson Kozlovac, Jayden Lauver, Samantha Oklamchak, Kayley Sossong, Kaydee Swires.

EIGHTH GRADE — Andrew Boreck, Regina Burkett, Kaitlin Cann, Kaden Claar, Lacie Dilginis, Ethan Dyche, Kyra Giordano, Gavin Gouse, Abigail Hildebrand, Joseph Lawrence, Lexus Miller, Brodie Plummer, Neleha Riggle, Kara Roles, Alex Sherbine, Adam Stauski, Haleigh Swartz.

SEVENTH GRADE — Zachary Brown, Sydney Castel, Matthew Coffee, Abigail Decort, William Dobrowolsky, Haylee Farren, Demi Harshberger, Cole Kaufman, Tayla Kennedy, Ty Kennedy, Arabella Koban, Nathan Krisko, Taylor Learn, Madison Litzinger, Andrew Miko, Karianne Mowery, Justin Swintosky.

MERIT ROLL

12TH GRADE — Harley Crum, Micheal Dugan, Quincy Husar, Lucas Jubina, Noah Kerch, Makayla Klein, Dylan Kopnicky, Austin McCabe, Tanner Panick, Jacob Piatak, Garrett Sanner, Nicholas Wells.

11TH GRADE — Breanna Akins, Trenton Burger, Dawson Everhart, Ethan Fuller, Haley Gribbin, Albert Koenigsberg, Samuel Krisko, Jacob Lee, Alexis Miller, Blake Oravecz, Harley Plummer, Cody Sease, Karmen Stephens, Jenna Teno, Hunter Whitcomb.

10TH GRADE — Kyleigh Alexander, Madicyn Baker, James Farren, John Graessle, Nicholas Lewis, Emily McCoy, Dakota Miller, Chelsea Moschgat, Jaden Rainey, Eli Selapack, Isaac Wiggins, Kataina Zdunczyk.

NINTH GRADE — Marcos Douglas, Madison Heidler, Darron Koss, Lauren Mandichak, Demetri Miller, Jacob Popish, Abby Thrower.

EIGHTH GRADE — Julian Colon, Anthony Coukart, Nathan Moore, Brandon Rietscha, Eaven Sawko, Zachary Stohon, Harley Swintosky.

SEVENTH GRADE — Abby Altemus, Jordan Bilak, Lauryn Bobolsky, Andrew Davis, Cole Ellis, Trenton Gentile, George Kissell, Lily Mathieson, William Rocker, Mackenzye Schofield-Lippy, Toby Thomas, Julie Washko, Makenna Young.

COMMENTS