Honor roll

PORTAGE AREA JUNIOR-SENIOR HIGH SCHOOL

THIRD MARKING PERIOD

HIGH HONOR ROLL

12TH GRADE — Logan Baumgardner, Kayla Bergmann, Mathew Boast, Kasey Chobany, Marisa Ference, Dominic Gallo, Kourtney Gates, Alexa Glista, Makayla Klock, Jamie Kostan, Philip Krisko, Joshua Krumenacker, Rebecca Lee, Rebecca Livingston, Jenna Moratti, Angel Nagy, Josie Nemitz, Noah Ports, Logan Shaffer, Kacy Smith, Christy Smith, Erika Thrower, Barett Wiggins, Zachary Wiggins.

11TH GRADE — Skyler Baran-Wozniak, Alyssa Baxter, Sierra Crum, Tyler Decort, Austin Figard-Vara, Taylor Glass, Lauren Hudak, Hunter Kalinoski, Olivia Kissell, Hai-ley Krisko, Isabella Nagy, Hannah Papcun, Madison Piatak, Lucas Rosemas, Jack Sin-gle, Kristyn Smith, Cody Trusik, Luke Viet-meier, Summer Viscusi, Kaelyn Wozniak.

10TH GRADE — Logan Armold, Rhianna Benton, Emily Canavan, Kendall Claar, Nicholas Dematteis, Kara Dividock, Seth Georg, Emma Kissell, Julianna Klein, Alec Lewis, Mitchell Miko, Connor Price, Ian Swope, Octavia Trice, Carter Troxell, Stephen Vivis.

NINTH GRADE — Kylie Burger, Rachael Chobany, Justice Giordano, Tristen Gressick, Koby Kargo, Jackson Kozlovac, Gabriel Lutz, Hannah McCabe, Lucillia McCabe, Samantha Moyer, Alyssa Noel, Megan Semanchik, Corey Sossong, Maryellen Wagner, Payton Zatek.

EIGHTH GRADE — Tyler Alexander, Noah Baker, Isabella Bartoletti, Regina Burkett, Abigail Hildebrand, Jace Irvin, Aurora Kapello, Karli Karalfa, Nicholas Lee, Jonathan Lee, Isabella Miller, Kayleice Mowery, Brandon Numer, Collan Schad, Lauren Shaffer, Sydni Sossong, Victoria Spaid, Maryn Swank, Tanner Trusik, Dylan Tubbs, Jonathan Wolford.

SEVENTH GRADE — Luke Brickley, Grace Corte, Ethan Geer, Madison Gribbin, Isabella Harriton-Bagley, Jillian Hodge, Madelyn Hudak, Isaac Jubina, Mason Kar-go, Abrielle Koban, Taylor Learn, Karianne Mowery, Braedon Oravecz, Makenna Red-fern, Bella Single, Lexi Slanoc, Keira Sos-song, Arianna Wozniak, Adanya Zunich.

HONOR ROLL

12TH GRADE — Michael Bartoletti, Emma Beyer, Luke Chobany, Greta Crouse, Barry Crum, Issabella Crum, Courtney Diehl, Abram Eshelman, Jacob Flynn, Lakin Kalinoski, Haley Kenney, Noah Kerch, Makayla Klein, Daisy Koban, Richard Llewellyn, Kylee McCarty, Lucas Miko, Kiley Papcun, Jacob Piatak, Thomas Randazzo, Ryan Stohon, Abigail Thomas, Hayley Wilson.

11TH GRADE — Breanna Akins, Briana Bagby, Trenton Burger, Dakota Cann, Dominic Davis, Dawson Everhart, Owen Falvo, Haley Gribbin, Alexander Hoberney, Michael Koenigsberg, Kaylee Koval, Jacob Lee, Alexis Miller, Blake Oravecz, Michael Pesta, Cole Sossong, Jenna Teno, Kayley Wilson.

10TH GRADE — Luka Goughnour, Max Herman, Amber Nagle, Lakin Phillips, Abbigail Riskus, Nathan Shaffer, Chloe Sossong, Tyler Spaid, Mackenzie Werfel, Dustin Weyant.

NINTH GRADE — Laurel Bechel, Jon Brickley, Camryn Davis, Austin Gentile, Madison Heidler, Darron Koss, Jayden Lauver, Martin Lee, Samantha Oklamchak, Kayley Sossong, Kaydee Swires.

EIGHTH GRADE — Andrew Boreck, Joshua Canavan, Kaitlyn Cann, Erik Castel, Lacie Dilginis, Ethan Dyche, Logan Eichelberger, Emily George, Kyra Giordano, Nathan Glista, Gavin Gouse, Alyssa Hoberney, Joseph Lawrence, Sydney Leturgey, Lexus Miller, Nathan Moore, Travis Norton Jr., Julia Papcun, Nicole Pisarski, Brodie Plummer, Benjamin Sanner, Haley Sciko, Kylie Smay, Adam Stauski, Lillyan Vara.

SEVENTH GRADE — Lauryn Bobolsky, Zachary Brown, Sydney Castel, Matthew Coffee, Abigail Decort, William Dobrowolsky, Haylee Farren, Madison Foreman, Jacob Graessle, Demi Harshberger, Cole Kaufman, Tayla Kennedy, Ty Kennedy, George Kissell, Arabella Koban, Nathan Krisko, Maurah Krumenacker, Madison Litzinger, Andrew Miko, Collin Miller, Ryan Semanchik, Keaton Troxell, Makenna Young.

MERIT ROLL

12TH GRADE — Gabriel Eshelman, Justin Hampton, Corbyn Haney, Quincy Husar, Lucas Jubina, Dylan Kopnicky, Austin McCabe, Matthew McCloskey, Tanner Panick, Alexis Rummell, Nicholas Wells.

11TH GRADE — Emma Alexander, Austin Childers, Ethan Fuller, Albert Koenigsberg, Alyson Peacock, Tyesha Plummer, William Ramus, Cody Sease, Emily Sikora-Warner, Paul Simala, Karmen Stephens, Jacob Washko, Hunter Whitcomb.

10TH GRADE — Alexander Brown, Gabriel Forst, John Graessle, Jacob Irvin, Nicholas Lewis, Emily McCoy, Chelsea Moschgat, Rebecca Pawvluk, Jaydin Redfern, Eli Selapack, Isaac Wiggins, Katarina Zdunczyk.

NINTH GRADE — Taylor Binaut, Marcos Douglas, Madelyn Graessle, Ian Koval, Lane Macy, Lauren Mandichak, Demetri Miller, Joshua Morgan, Brice Riggle, Lindsey Sease, Abby Thrower.

EIGHTH GRADE — Kaden Claar, Julian Colon, Anthony Coukart, Patrick McCarty Jr., Ganyn Nugent, Brandon Rietscha, Kara Roles, Eaven Sawko, Alexis Sherbine, Zachary Stohon, Haleigh Swartz.

SEVENTH GRADE — Tyler Adams, Abby Altemus, Cecilia Bracken, Dalton Churilla, Cole Ellis, Trenton Gentile, Lily Mathieson, William Rocker, Andrew Roles II, Mackenzye Schofield-Lippy, Jonas Sciko, Toby Thomas, Julie Washko.

COMMENTS