Honor rolls

PENN CAMBRIA MIDDLE SCHOOL, CRESSON

THIRD MARKING PERIOD

HIGH HONOR ROLL

EIGHTH GRADE — Elias A. Ball, Hayley A. Bianconi, Kylie M. Chislow, Marissa M. Conley, Sadie M. Davison, Jada R. Dorman, Emma L. Farabaugh, Sydney A. Gibbons, Carlie J. Hazlett-Davis, Caleb J. Hunt, Bayle J. Kunsman, Magnus G. Lewis, Daniel R. Lightner, Daijah P. Lilly, Trenten R. Murphy, Malia A. Prebish, Kyle T. Reese, Allison M. Slebodnik, Shawn M. Smith, Avrianna J. Stevens, Zachery D. Szpala, Trey T. Talko, Haylee G. Watt, Amiya S. Wilt, Camilla Wu.

SEVENTH GRADE — Zachary E. Grove, Emily P. Hite, Andre A. Marinak, Leah M. Partner, Kiara L. Shepler, Luke E. Shuagis, Emily N. Suchta.

SIXTH GRADE — Isabelle L. Andersen, Samantha G. Borlie, Rocco J. Dzurko, Kaylie J. Elderkin, Maura L. Kindel, Gina E. Pettenati, Anthony M. Smithmyer, Kyra D. Vinglish.

FIFTH GRADE — Korena M. Behe, Addyson S. Ehredt, Mackenzy G. Farabaugh, Madisyn M. Farabaugh, Preston C. Farabaugh, Derek J. Hite, Sophia A. Rabatin, Jaden M. Riley, Grace A. Sheehan, Haylee M. Singer, Alison R. Yahner.

HONOR ROLL

EIGHTH GRADE — Jonathan M. Bossler, Zoe N. Brigman, Emily M. Capraun, Donovan M. Cornell, Caressa R. Doran, Lucas D. Dorsch, Dilan F. Dybus, Cole A. Eberhart, Meghan E. Eckenrode, Zachary F. Eckenrode, Jolene M. Gailey, Tobiaz A. Hudak, Xavier A. Hutsky, Riley W. Johns, Camron J. Latterner, Evan L. Lenz, Kelsey M. Lynch, Jeanna R. McConnell, Camryn J. McCulley, Emily L. Mielnik, Taylar L. Myers, David f. Novotny, Bailey M. O’Donnell, Brandt R. Patterson, Max D. Politza, Jordyn M. Poruban, Aaliyah M. Quinn, Shala-Ann M. Rainey, Tyler P. Ream, Marah E. Saleme, Emma M. Sawinski, Tabitha J. Sibis, Ethan W. Stipanovich, Hanna M. Stoudnour, Salvatore Tiracave, Kayla E. Weslager, Nicholas T. Wirfel, Marshall F. Wyland, Marissa N. Yingling, Jacob D. Zupon.

SEVENTH GRADE — Gregory A. Asberry, Georgia R. Borlie, Gwendalyn G. Bretz, Madison A. Cavalet, Vincent J. Chirdon, Jaden M. Conrad, Kathryn A. Della, Sage J. Dignan, Tamara A. Eger, Jordyn L. Farabaugh, Lauren J. Farabaugh, Brady M. Flynn, Ashley A. Galovich, Julia A. Gil, Robert C. Glass, Vincent G. Gongloff, Garrett C. Harrold, Paige K. Hartline, Jayden M. Hodge, Zachary M. Hufford, Jenna G. Irving, Brandon T. Knott, Lara S. Krug, Jenna LaGesse, Anna M. Lill, Kyiah J. Luther, Bayne A. Mallory, Austin R. McCloskey, Madison K. McCoy, Landon J. McMahon, Wyatt A. Mielnik, Alyssa M. Mostick, Xabier P. Muino, Samantha N. Nileski, Rose L. Noll, Lynlee R. Noonan, Aliya M. O’Don-nell, Noah M. O’Neill, Carmen M. Padilla, Samuel J. Podrasky, Mason J. Raymond, Lily K. Sheehan, Ryan M. Stipanovich, Dylan M. Storm, Emily C. Swan, Jacob R. Taddy, Jerzy C. Vinglish, Peyton R. Waddell, Austin B. Wagner, Olivia G. Westover, Austin E. Wheeler, Angel A. Yahner-Golby, Jonathon D. Zernick.

SIXTH GRADE — Teddi R. Beck, Sienna R. Bianconi, Jelana N. Boldizar, Aaron J. Brumbaugh, Tara E. Buck, Sara J. Capraun, Alexander M. Cherico, Avery R. Cox, Logan M. Cuomo, Madison L. Farabaugh, Aliyah P. Golden, Elijah J. Hagens, Emma G. Hazlett, Joseph E. Hite, Trent D. Hoover, Aarika R. Jacobs, Savana L. Koval, Lachlan M. Lewis, Marcus J. Lilly, Rocco C. Malpedo, Talis A. Marshall, Natalie J. McCormick, Carter J, McDermott, Parker W. Nelen, Hayden L. Paup, Chase L. Plazek, Lydia G. Riggleman, Noah J. Risban, Alyssa B. Ropp, Leah M. Shoemaker, Jessie K. Skura, Santino Tiracave, Sean R. Tomlinson, Jolien B. Tuttle, Brenna L. Urban, Sophia M. Wallis, Samuel D. Wirfel, Alyssa G. Zupon.

FIFTH GRADE — Gabriel S. Barnish, Jordan A. Bateman, Douglas E. Brown, Spencer L. Bukowski, Malhaki G. Bunn, Tylor J. Cameron, Gianna M. Caputo, Andrea L. Chislow, Caden D. Clapper, Evan J. Connacher, Kyle M. Conrad, Anthony A. Della, Benjamin K. Detrick, Jack F. Eckenrode, Marcus P. Eckenrode, Landon J. Ehrenfeld, Lucas J. Gaida, Kayla S. Galovich, Destiny R. Gray, Xavier M. Gummo, Avah R. Harber, Gavin C. Harrold, Matthew J. Hazlett, Addison J. Hite, Nevaya A. Hoover, Matyson L. Hufford, Chloe A. Karabinos, Gavin W. Kick, Maddison E. Lee, Sydney A. Lee, Troy M. Logan, Isabelle I. Lundberg, Gabrielle R. Lynch, Andrew W. Mardula, Janessa L. Martynuska, Tagen J. McConnell, Lilyann R. McCormick, Zoe’ E. McMullen, Mason D. Mento, Elle A. Myers, Andrew J. Nagle, Jada L. Nagle, Luke I. Noel, Lauren A. Riley, Ava C. Saleme, Alexis M. Shoemaker, Haelyn I. Singer, Loren B. Stipanovich, Nathan P. Strunk, Reese M. Swires, Hanna M. Taddy, Kalonie J. Trexler, Jake C. Waddell, Jonas D. Way, Kurtis J. Weakland, Rylee M. Weakland, Kylie A. Weamer, Bryce M. Wheeler, Adrianna L. Wilkinson, Brian Wu.

HOLY TRINITY CATHOLIC SCHOOL, ALTOONA

THIRD MARKING PERIOD

HIGH HONOR ROLL

EIGHTH GRADE — Leah Homan, Katelyn Krish, Olivia Myers, Meghan Norris, Jaden Quinn, Sophia Simanski.

SEVENTH GRADE — Andrew Abraham, Ian Bennett, Grace Broadrick, Anthony Cioffari, Kierna Fox, Edie Manfred, Scott Montler, Lia Simanski, Dominic Yanoshak.

SIXTH GRADE — Holly Butler, Jacob Ceglar, Alyssa Franks, Sarah Geishauser, Ian Long, Marklin Myers, Hannah Patterson, Catie Reachard, Melayna Steward.

FIFTH GRADE — Eva Bagley, Ava Cioffari, Caidence Cover, Joseph Eckenrode, Elliot Farabaugh, Allison Fiore, Nicholas Foor, Nancy Gunnett, Lily Pearl Koelle, Ryan McConnell, Connor McElheny, Claire Muriceak, Elizabeth Negola, Josh Warmath, Corinne Wesner, Camryn White, Sohia Wise.

HONOR ROLL

EIGHTH GRADE — Nicklaus Anderson, Noah Anderson, Vincent Cioffari, Devyn DeGennaro, Angela Durbin, Matthew Haines, Zach Manna, Caitlyn McConnell, Sydnee McConnell, Jacob Siford, Aaron Sleeth, Connor Stayer, Lucas Steinbugl, Olivia Trotter.

SEVENTH GRADE — Elizabeth Adams, Sante Bambocci, Caitlin Conigy, Mai Linh Do, Ben Dodson, Owen Dombrosky, Ryan Donoughe, Max Kirkpatrick, Liam Lechner, Madelyn Myers, Nicholas Negola, Trent Querry, Cooper Rother, Isabella Sapienza.

SIXTH GRADE — Elina Casanave, Ryan Hagg, Rylee Hershey, Joseph Hofer, Noah Kelleher, Christopher Kozminski, Emily Miller, Kaylee Ratay, Ava Taddei.

FIFTH GRADE — Michael Cacciotti, Paxton DeLeo, Gracie Gioiosa, Samuel Kaffman, Mara Kirkpatrick, Madeline Kling, Estella Koch, Nicholas McCloskey, Makayla Silver, Madison Trotter, Brenna Tupone, Chloe Wagner, Hailey Walters.

COMMENTS