Honor rolls

HOLY TRINITY CATHOLIC SCHOOL, ALTOONA

SECOND MARKING PERIOD

HIGH HONOR ROLL

EIGHTH GRADE — Vincent Cioffari, Leah Homan, Katelyn Krish, Olivia Myers, Meghan Norris, Jaden Quinn, Jacob Siford, Sophia Simanski, Lucas Steinbugl.

SEVENTH GRADE — Andrew Abraham, Sante Bambocci, Ian Bennett, Anthony Cioffari, Edie Manfred, Lia Simanski.

SIXTH GRADE — Holly Butler, Elliot Egan, Alyssa Franks, Sarah Geishauser, Noah Kelleher, Hannah Patterson, Kaylee Ratay, Melayna Steward.

FIFTH GRADE — Ava Cioffari, Caidence Cover, Elliot Farabaugh, Allison Fiore, Nicholas Foor, Mara Kirkpatrick, Madeline Kling, Lily Pearl Koelle, Ryan McConnell, Connor McElheny, Claire Muriceak, Elizabeth Negola, Chloe Wagner, Josh Waramath, Corinne Wesner, Sophia Wise.

HONOR ROLL

EIGHTH GRADE — Kyle Colombo, Matthew Haines, Leah Hostler, Caitlyn McConnell, Sydnee McConnell, Connor Stayer, Olivia Trotter.

SEVENTH GRADE — Elizabeth Adams, Grace Broadrick, Mai Linh Do, Ben Dodson, Owen Dombrosky, Karson Kiesewetter, Max Kirkpatrick, Jared McCulloch, Scott Montler, Madelyn Myers, Trent Querry, Connor Ratchford, Cooper Rother, Isabella Sapienza, Dominic Yanoshak.

SIXTH GRADE — Jack Byrne, Ryan Hagg, Ryan Hostler, Ian Long, Marklin Myers, Hailee Palau, Eric Pick, Cathryn Reachard, Kassidy Sorbera, Marco Swope.

FIFTH GRADE — Michael Cacciotti, Paxton DeLeo, Alexander Dixon, Joseph Eckenrode, Raider Evans, Hamilton Gates, Nancy Gunnett, Ava Iapalucci, Samuel Kauffman, Estella Koch, Abraham Manfred, Broderrick Partner-Gore, Braden Reilly, Makayla Silver, Rylee Swander, Madison Trotter, Hailey Walters, Camryn White, Isabelle Wolford.

NORTHERN BEDFORD COUNTY MIDDLE SCHOOL, LOYSBURG

SECOND MARKING PERIOD

HIGH HONOR ROLL

EIGHTH GRADE — Richard Bolinger, Ren Bowman, Alayna Bowser, Remington Bowser, Lydia Byler, Cody Campbell, Jenna Carberry, Cameron Clark, Olivia Clark, Deerin Davis, Mason Detterline, Andrew Francis, Robert Gates, Alex-andrea Griffith, Makayla Hall, Matthew Hall, Nathanael Helsel, Raegan Imler, Reyan Imler, Ashley Kichman, Emilee Koontz, Lindsey Koontz, Evelyn Long, Kaili Long, Noah Martin, Clay Mc-Ilnay, Damion Miller, Jillian Morral, Andrea Mus-selman, Lauren Over, Jaida Pensyl, Jay Reed Jr., Aaron Reynolds, Addison Sipes, Brooks Snider, Madison Walker, Hunter Walter, Levi Wiedeman.

SEVENTH GRADE — Miranda Clark, Evan Coffey, Daulton Dilling, Sarah England, Aleigha Helsel, Julia Helsel, Austin Hutton, Aden Jones, Taylor Kauffman, Sarah Kraucz, Elizabeth Long, Levi Putt, Katie Ritchey, Lydia Ritchey, Emilee Sherlock, Sarah Snare, Harley Socie, Carrie Wiest, Collin Yeatts, Carly Zerby.

SIXTH GRADE — Kaiden Amick, Elizabeth Berry, Rachel Bithell, Nathaniel Blackburn, Emma Byler, Nicholas Clevenger, Kara Dietz, Gideon Dively, Benjamin Gable, Raeghan Grimes, Mariah Hall, Ella Humphrey, Chase Imes, Dani Imler, Araya Keller, Lydia Koontz, Paeden Logue, Cheryl Martin, Eion Snider, Leah Swanseen, Aiden Wadel, Ava Whisker.

HONOR ROLL

EIGHTH GRADE — Kainen Baker, Tierstyn Bogel, Alexis Bollman, Riley Cottle, Meghan Detwiler, Emily Dively, Hailey Douglas, Cooper Kapinski, Griffin Keller, Becca Shriver.

SEVENTH GRADE — Austin Bartholow, Lillian Beach, Carson Becquet, Elijah Cherry, Koda Clark, Alexis Donaldson, Kristanna Ferrante, Landon Fleck, Domanic Francis, Mya Hammel, Emily Heck, Hunter Kagarise, Devin Lamont, Geoffrey Lingenfelter, Nicholas Price, Anna Smith, Madison Strait, River Troutman, Olivia Walter.

SIXTH GRADE — Addison Arcq, Noah Baker, Brock Beach, Lindsey Bolinger, Rachel Bowman, Samantha Corle, Ashton Detterline, Isaac Dibert, Rece Dibert, Ava Dively, Richard Fisher Jr., Shayna Hann, Noah Kochara, Zachary Lawton, Halle Lingenfelter, Lacy McIlnay, Aidan Miller, Hunter Robinette, Aaron Shawley, Tyler Spina, Hannah Virts, Mikayla Widmann.

ACHIEVEMENT ROLL

SIXTH GRADE — Anna Beckett, Jenna Dren-ning, Keyan Guyer, Rocky Hoover, Alyssa Wickel.

COMMENTS