Mount Aloysius College dean’s list

MOUNT ALOYSIUS COLLEGE, CRESSON

FALL DEAN’S LIST

Altoona — David Allen, Porsche Anslinger, Sydney Barger, Hannah Barr, Holly Blair, Rachel Borst, Heather DeCriscio, Afton Dunkle, Rebecca Fagan, Randi Fay, Hanna Feathers, Samantha Franco, Mikaela Gensamer, Kimberly Glacken, Grant Gonder, Cherieze Gray, Alissa Ingram, Danae Kindle, Hannah Koehle, Nicholas Krajacic, Amy Mason, Nathan McCaulley, Tori McCloskey, Lucas Mearkle, Emily Miller, Renee Moore, Samantha Moyer, Dolan Nelson, Jessica Pheasant, Ryan Riley, Alexia Servello, Laurie St John, Kaitlynn Staley, Andrea Wallack, Dorinda Wilson.

Alum Bank — Janice Davis.

Ashville — Chelsey Clark.

Beaverdale — Tyler Hughes, Sierra Skrout.

Bedford — Robert Bebout, Patricia Murdock.

Bellwood — Kelley Rimmey.

Broad Top — Gabrielle Mohlman,

Lesa Thompson.

Carrolltown — Jacob Lieb, Zachary Lieb.

Claysburg — Miranda Blair, Abigayle Kulick, Morgan Malovich, Clyde Weyandt.

Clearfield — Tia Lombardo, Tessa Shadduck, Abigail Snyder.

Colver — Alexus Sokira, Stephanie Spacht.

Cresson — Abdulaziz Alfawzan, Khalid Alhudaib, Meshaal Almana, Abdullah Alqahtani, Abigail Arthurs, Osamh Baraiyan, Anthony Bledsoe, Hannah Cotchen, Timothy Courtot, Kaitlin Hollen, Cameron Janosik, Nathan Lester, Kaleigh Norris, Rebecca Norris, Everest Schott, Tiffani Wilk.

DuBois — Jacob Aravich, Jackson Frank.

Dudley — Teresa Drenning.

Duncansville — Nicole Albarano, Alexis Dodson, Daniel Garner, Nicole Gearhart, Amanda Heatwole, Shawna McClain, Donovan Mock, Sarah Moyer, Daniel Neff, Jacob Pasley, Alexis Shaw, Jaime Shaw, Paige Shaw, Lauren Walker, Lauren Wilt.

Dysart — Susannah Carnicella, Kayla Hollen.

East Freedom — Holly Acker, Chelsea Benton, Angela Griffin, Michelle Ross.

Ebensburg — Salem Alabbas, Brandon Amigh, Brianna Bellomo, Katherine Bracken, Ashley Deskevich, Stanley Grata, Courtney Link, Sarah McVicker, Ashley Morchesky, Janessa Neighbors, Jonathan Osman, David Regala, Sean Snyder, Victoria Sobecky, Alexander Way.

Everett — Denise Mills, Sara Young.

Fishertown — Stephen Shaffer.

Flinton — Valarie Fleming, Chelsi Gilbert.

Gallitzin — Roma Altimus, Katlin Little, Kristine Martin, Sally Mazzocco, Rachael Moreland, Joann Watt, Ava Myers.

Hastings — Melissa Gorba, McKenzie Woodley.

Hollidaysburg — Joshua Douglas, Hannah Figurelle, Shannon Horvath, Michael Imler, Christopher McHugh, Sara Ollinger, Caroline Pielmeier, Christopher Prough, Sarah Wicker.

Hopewell — Cassidy Donaldson, Kayla Kalfas, Brittanny Ross.

Huntingdon — Kimbre Barnish, Sloan Myers.

Imler — Keith Daugherty.

James Creek — Ryan Leonard, Amanda Paterson.

Lilly — Gloria Baker, Michael Beck, Cody Boreck, Nellie May, Katelyn Miorelli, Amanda Skura.

Loretto — Stephanie Biter, Zachary Chirdon, Jonathon Stoy, Leigh Straw.

Mapleton Depot — Kristin Miles.

Martinsburg — Elissa Creitz, Alexis Hicks, Eric Keefer.

McVeytown — Raven Varner.

Mill Creek — Morgan Glover, Grace Peachey.

Mount Union — Erika Brown. Darian Dixon.

Nanty Glo — Kaitlyn Hockenberry, William Kanich, Gregory Schilling.

New Enterprise — Hannah Drenning.

New Paris — Maria Claycomb, Kylee Snyder, Kelly Spicer.

Nicktown — Sherry Kinney, Rachel Kwisnek, Krista Wenturine.

Northern Cambria — Alicia Keilman, Celena Baker, Chelsea Brady, Ray Clawson, Molly Holdaway, Kelsie Nelson, Deborah Whited.

Osceola Mills — Amy Gray.

Osterburg — Cassandra Brown.

Patton — Alivia Coposky, Ellen Cordell, Kara Cordell, Jessie Hoover, Megan McAnulty, Lea Sammarco, Zachary Stoltz.

Philipsburg — Cameron Domblisky, Allison McCaulley.

Portage — Kacie Baker, Nicholas Burk, Tara Chappell, Brandi George, Emily Goldyn, Nicholas Goldyn, Mariya Kozhukh, Shellie Mowery, Danielle Ritchey, Austin Rodgers, Brenda Sanner.

Revloc — Becca Houghton.

Roaring Spring — Mattison Goff, Joshua Harker, Hunter Liebal, Jared Ponder, Hailey Ritchey.

St. Benedict — Heather Harbrige, Brittany McLucas.

St. Michael — Lana Maniakhina, Michelle Naughton.

Saxton — Paige Reed.

Schellsburg — Stephanie Henry.

Six Mile Run — Paige White.

Snow Shoe — Crystal Foust.

Summerhill — Kelly Beyer.

Todd — Morgan Sheeder.

Tyrone — Matthew Batts, Paige Dinges, Matthew Hample, Connor Hixson, Joseph Lehner, Sierra Morrison, Britani Walls.

Wilmore — Dominic Panick, Julianna Wright.

COMMENTS