Honor roll

PORTAGE AREA JUNIOR-SENIOR HIGH SCHOOL

SECOND MARKING

PERIOD

HIGH HONOR ROLL

12TH GRADE — Michael Bartoletti, Logan Baumgardner, Kayla Bergmann, Mathew Boast, Kasey Chobany, Courtney Diehl, Marisa Ference, Kourtney Gates, Alexa Glista, Jamie Kosta, Philip Krisko, Joshua Krumenacker, Rebecca Lee, Rebecca Livingston, Lucas Miko, Jenna Moratti, Angel Nagy, Josie Nemitz, Kiley Papcun, Noah Ports, Garrett Sanner, Kacy Smith, Christy Smith, Erika Thrower.

11TH GRADE — Alyssa Baxter, Sierra Crum, Tyler Decort, Austin Figard-Vara, Taylor Glass, Lauren Hudak, Hunter Kalinoski, Olivia Kissell, Michael Koenigsberg, Isabella Nagy, Hannah Papun, Madison Piatak, Lucas Rosemas, Jack Single, Kristyn Smith, Cody Trusik, Summer Viscusi, Kayley Wilson, Kaelyn Wozniak.

10TH GRADE — Rhianna Benton, Emily Canavan, Kendall Claar, Nicholas Dematteis, Kara Dividock, Luka Goughnour, Emma Kissell, Mitchell Miko, Dakota Miller, Connor Price, Tyler Spaid, Ian Swope, Octavia Trice, Carter Troxell.

NINTH GRADE — Kylie Burger, Rachael Chobany, Justice Giordano, Tristen Gressick, Koby Kargo, Jackson Kozlovac, Gabriel Lutz, Hannah McCabe, Lucillia McCabe, Samantha Moyer, Alyssa Noel, Megan Semanchik, Corey Sossong, Maryellen Wagner, Payton Zatek.

EIGHTH GRADE — Tyler Alexander, Noah Baker, Isabella Bartoletti, Joshua Canavan, Emily George, Nathan Glista, Abigail Hildebrand, Jace Irvin, Karli Karalfa, Nicholas Lee, Jonathan Lee, Sydney Leturgey, Isabella Miller, Kayleice Mowery, Travis Norton Jr., Brandon Numer, Julia Papcun, Benjamin Sanner, Collan Schad, Lauren Shaffer, Sydni Sossong, Victoria Spaid, Maryn Swank, Tanner Trusik, Dylan Tubbs, Jonathan Wolford.

SEVENTH GRADE — Luke Brickley, Grace Corte, Ethan Geer, Jacob Graessle, Madison Gribbin, Isabella Harriton-Bagley, Jillian Hodge, Madelyn Hudak, Isaac Jubina, Mason Kargo, Arabella Koban, Abrielle Koban, Maurah Krumenacker, Braedan Oravecz, Makenna Redfern, Ryan Semanchik, Bella Single, Lexi Slanoc, Keira Sossong, Keaton Troxell, Arianna Wozniak, Adanya Zunich.

HONOR ROLL

12TH GRADE — Emma Beyer, Logan Cadwallader, Luke Chobany, Issabella Crum, Barry Crum, Abram Eshelman, Jacob Flynn, Dominic Gallo, Corbyn Haney, Lakin Kalinoski, Haley Kenney, Noah Kerch, Makayla Klock, Daisy Koban, Richard Llewellyn, Kylee McCarty, Thomas Randazzo, Ryan Stohon, Abigail Thomas, Nicholas Wells, Barett Wiggins, ZacharyWiggins, Hayley Wilson.

11TH GRADE — Breanna Akins, Briana Bagby, Skyler Baran-Wozniak, Trenton Burger, Dakota Cann, Dawson Everhart, Alexander Hoberney, Hailey Krisko, Samuel Krisko, Jacob Lee, Blake Oravecz, Michael Pesta, Emily Sikora-Warner, Paul Simala, Karmen Stephens, Luke Vietmeier.

10TH GRADE — Seth Georg, John Graessle, Max Herman, Julianna Klein, Alec Lewis, Amber Nagle, Rebecca Pawvluk, Lakin Phillips, Abbigail Riskus, Nathan Shaffer, Chloe Sossong, Mackenzie Werfel, Dustin Weyant.

NINTH GRADE — Laurel Bechel, Jon Brickley, Camryn Davis, Austin Gentile, Madelyn Graessle, Madison Heidler, Darron Koss, Jayden Lauver, Joshua Morgan, Samantha Oklamchak, Preston Rainey, Kayley Sossong.

EIGHTH GRADE — Andrew Boreck, Regina Burkett, Kaitlin Cann, Erik Castel, Julian Colon, Lacie Dilginis, Ehan Dyche, Logan Eichelberger, Kyra Giordano, Gavin Gouse, Alyssa Hoberney, Roberta Houck, Aurora Kapello, Joseph Lawrence, Lexus Miller, Nicole Pisarski, Brodie Plummer, Haley Sciko, Kylie Smay, Adam Stauski, Lillyan Vara.

SEVENTH GRADE — Sydney Castel, Matthew Coffee, Haylee Farren, Madison Foreman, Cole Kaufman, Tayla Kennedy, Ty Kennedy, George Kissell, Nathan Krisko, Taylor Learn, Madison Litzinger, Andrew Miko, Collin Miller, Karianne Mowery, Mackenzye Schofield-Lippy, Makenna Young.

MERIT ROLL

12TH GRADE — Harley Crum, Gabriel Eshelman, Quincy Husar, Lucas Jubina, Makayla Klein, Matthew McCloskey, Tanner Panick, Jacob Piatak, Alexis Rummell, Nathan Secriskey, Logan Shaffer, Alexis Yon.

11TH GRADE — Emma Alexander, Austin Childers, Dominic Davis, Owen Falvo, Ethan Fuller, Haley Gribbin, Albert Koenigsberg, Kaylee Koval, Shaylynn Miller, Alexis Miller, Nathan Offman, Alyson Peacock, William Ramus, Cody Sease, Cole Sossong, Jacob Washko.

10TH GRADE — Logan Armold, Gabriel Forst, Jacob Irvin, Emily McCoy, Chelsea Moschgat, Jaydin Redfern, Ian Thrower, Stephen Vivis, Isaac Wiggins, Katarina Zdunczyk.

NINTH GRADE — Emma Bilak, Taylor Binaut, Marcos Douglas, Emily Ference, Martin Lee, Demetri Miller, Jacob Popish, Lindsey Sease, Tyler Secriskey, Kaydee Swires, Shyenne Thompson, Abby Thrower.

EIGHTH GRADE — Kaden Claar, Anthony Coukart, Patrick McCarty Jr., Nathan Moore, Brandon Rietscha, Kara Roles, Eaven Sawko, Alex Sherbine, Zachary Stohon, Harley Swintosky, Ian Viscusi.

SEVENTH GRADE — Lauryn Bobolsky, Cecilia Bracken, Zachary Brown, Abigail Decort, William Dobrowolsky, Cole Ellis, Jonathan Fillhart, Trenton Gentile, Demi Harshberger, Lily Mathieson, William Rocker, Andrew Roles, Julie Washko.

COMMENTS