Dean’s list

PENN HIGHLANDS COMMUNITY COLLEGE, JOHNSTOWN

FALL DEAN’S LIST

Altoona — Shantell Lynette Brown, Christina Marie Evans, Adrienne Grace Ford, Diane Louise Gallagher, Amber Marie Genua, Nathalia M. Harchak, Shavet Laray Lamont, Ashlee Pauline Lonsinger, Rebecca M. Rago, Annette M. Thompson.

Ashville — Lauren Alexis Hite, Emma Kathryn Racz, Mackenzie M. Sherry.

Beaverdale — Danielle Renee Grados, RaeLynn Danielle Hammond.

Bedford — Adam Robert Vanmeter.

Bellwood — Elizabeth Jayne Whaley.

Carrolltown — Madison Leigh Augustine, Grace Elizabeth Bertram, Calem Robert Illig, Evan Joseph Johnson, Michael Cyril Shuss.

Clearfield — Chad Alan Maney, William Shane Rowles

Colver — Bryan Edwin Guyer, Allyssa Newton Nash, Lyndon Joseph Saylor, Kristy Lynn Weber, Kaytlynn M. Williams.

Cresson — Shaina Lavon Aurandt, Anastasia Elizabeth Clapper, Angela Marie Forlina, Kali M. Kirsch, Brittany Nicole Rinker.

Duncansville — Todd Andrew Beard, Aaron Logan Cook, Kylee Marrie Lonsinger, Ashley Lyn Singer, Lyndzi Michele Vaughn.

Dysart — Amber M. Smith.

Ebensburg — Veronica R. Chumrik, Scott Edward Holsinger, Laurie J. Horn, Haley E. Kish, Nathan Matthew Knopp, Thomas Matthew Lauer, Amber N. McBreen, Jeremy Andrew McBreen, Allison S. McKeel, Morgan L. Price, Dona Lynn Rager, Nathan Lee Smith, Faith Marie Sodmont.

Everett — Maygan J. Rice.

Fallentimber — Jeremy M. Rinker.

Gallitzin — Katrina Nicole Stevens.

Hastings — Gavin Morrell Campbell, Dylan Robert Maurer, Jason P. Serafin.

Hollidaysburg — Jarrett Michael Cavalet, Michael James Cheskey, Laurie Anne Larkin.

Hopewell — Linda J. Dourte, Sara N. Wilson.

Huntingdon — Alexis Nicole Crotsley, Gavin Michael Knode, Abraham Tyler Rudolph, Morgan Mikael Snyder.

James Creek — Paige Cassidy Fouse.

Loretto — Jeffrey James Barnett.

Martinsburg — Samantha Jean Burket, Zachary Steven Rumberger.

McVeytown — Matthew B. Harshbarger, Katie E. Runk.

Mount Union — Madison A. Harris

Nanty Glo — Anthony Edward Cornetti, Taylor Nichol Frederick, Tashia Marie Hartman, David M. Shedlock, Kimberli Ann Weirauch, Douglas J. Kimack, Brendon A. Smith, Laura A. Zimmerman.

Nicktown — Joshua Joseph Smith.

Northern Cambria — Seth Michael Charney, Quinn Sherwood Earnest, Chase Patrick Hill, John R. McBee II, Bradley C. McMullen, Linda Evelyn Seibert, Autumn Angel Wise.

Osceola Mills — Savannah Rose Patterson.

Patton — Heather Renee Dietrick, Nichole Lynn Helbig, Morgan Olivia Maslonik, Matthew John Milanesi, Jarred Andrew Reed, Devin Michael Shaner.

Petersburg — Tara Mae Sheetz.

Philipsburg — William Thomas Foreman.

Portage — Lauren Nicole Deetscreek, Arthur P. Kennedy, Darla Rae Kennedy, Steven D. Panick, Sandra J. Pentland.

Roaring Spring — Abby Lynn Carder, Sarah Beth Kuntz, Desiree Marie Willey.

St. Benedict — Cheyenne Marie Hayes, Bonnie L. Himmel, Bryan M. Shaffer, Elizabeth Anne Shaffer.

Saxton — Gregory Thomas Lynn.

Sidman — Joel Michael Barton, Gabrielle Nicole Josephson, McKenna Dawn McMasters, Danielle C. Mickus, Jacob T. Miller.

South Fork — Madison Paige Brewer, Lakin Elaine Burkett, Barbara Jeanne Fye, Cameron Daniel Neuts.

Summerhill — James D. Cornman, Kirsten Grace Foor, Joshua David Gould, Kevin Michael Margic, Devon Christopher Michaels.

Three Springs — Catherine Grace Anderson.

Tyrone — Joseph John Noel, Stevie Marie Pennington.

Westover — Aaron Michael Bakaysa, Rachel Lyn Bakaysa.

Wilmore — Richard Edward Toler.

COMMENTS