IUP dean’s list

INDIANA UNIVERSITY OF

PENNSYLVANIA

SPRING TERM

Altoona — Ethan Patrick Blackie, Emily Lynn Blanchard, Holly Ann Boyles, Dylan Samuel Bradley, Kiera Lynn Brumbaugh, Morgan Paige Chathams, Edyn Louise Convery, Kyler Lindy Gonzales, Delaney Marie Hallinan, Jessica Marie Harris, Maxwell Joseph Knott, Lillie Anna McCoy, Courtney Elizabeth Moore, Mary-Catherine Abigail Morning, Emily K. O’Donnell, Kira N. Piccerillo, Raegan M. Plowman, Jeremiah N. Price, Kayla N. Prough, Dominic A. Sisto, Kevin Richard Smith, Joshua Forrest Sunderland, Maura Elisabeth Wilkinson, Tierra Nicole Williams.

Bellwood — Katie Jo Campbell, Anastasia Lynn Hollen, Alyssa Marie Long.

Claysburg — David Michael Cowher, Austin Michael Lamont, Lynzi Nicole Smith.

Duncansville — Alyssa Dawn Charles, Hannah R. Civils, Alexander Hazboun Clarke, Caroline Annelise Ellis, Emily Rose Gottshall, Hillary K. Hamor, Hannah Kathleen Hughes, Sean Luke McIntosh, Kristen Marie Murgo, Natosha Lynn Ramstad, Leigh Ann Shoemaker, Amy Marie Tomassetti.

East Freedom — Carter Matthew Cerully.

Hollidaysburg — Mohammed Ali, Sarah Jean Everett, Maggie Franco, Laura Rutherford Horne, Colter Everett Long, Mace Bennett Long, Adliani Milagros Lopez, Chelsey Marie McKee, Marielle Katherine Nackley, Katelyn Elizabeth Nosek, Amanda Lee Patrick, Anthony Richard Pipetti, Erica Taylor Schroth, Emily Katherine Sensebaugh, Courteney A. Storm, Dominic John Walls, Harrison Arthur Warmke, Zackary Jordan Weaver.

Martinsburg — Jenna Mae Berzansky, Bridget McCready, Amber Nicole Stallard.

Roaring Spring — Darby Sue Boyles, Eric Lee Calhoun, Madison Jo Longen-ecker, Collin Robert Lythgoe, Briana L. Shriver, Ashley Marie Smith, Megan Suzanne Witkovsky, Alexsae E. Wyandt.

Tyrone — Alesia Mae Daly, Brandon Mechtly Fink, Kara L. Goss, Megan Rose Martin, Emily S. Miller.

Williamsburg — Emily Deanne Loose, Shenia B. Lower, Roy M. Lynn, Isaac Robert Shanholtz.

Bedford County

Bedford — Kyra Nicole Burtnett, Stephen Jon Calhoun, Kayla D. Dawson, Rebecca J. Deremer, Leah Elizabeth Lingsch, Michael Allan Macrie-Shuck, Jeri Michelle Rogish, Ashley E. Rush, Colin Kenneth Wertz, Tanner Joseph Williams.

Everett — Breanna Nicole Lang.

Hopewell — Lauren Elizabeth Dodson.

Hyndman — Brook Nichole Emerick.

Imler — Zachary L. Etterman.

Manns Choice — Jullian Belle Lieb.

New Enterprise — Anna Nicole Clapper.

New Paris — Samuel Allen Shank, Miranda Marie Soliday.

Osterburg — Kelbi R. Berg.

Queen — Krista J. Burket.

Saxton — Audreauna Mae VanPelt.

Woodbury — Briana Elizabeth Beach, Savannah Rae Heaton, Alayna Nicole Mellott, Jessica Rae Wertz, Ryan Daniel Wertz.

Cambria County

Ashville — Arlene Grace Ivory, Victoria A. Ivory.

Carrolltown — Cody Robert Anna, Michael Angelo Crimaldi, Shelby Morgan Lightcap, Brennan Robert McMurray, Alexandra Lee Murphy, Shaina Marie Sclesky, Joel Matthew Snedden, Joshua Francis Venesky, Marissa Nicole Whited.

Cresson — Devin Michael Lawhead.

Ebensburg — Krista Beth Berzonsky, Gina M. Bianucci, Vanessa Renee Bouch, Ryan M. Driskel, Ashley Nicole Evans, Steven J. Finn, Sarah Elizabeth Hansen, Brooke J. Lyons, Justin David Meckley, Phillip Stanley Miller, Sara Marie Miller, Alexis Jennifer Murin, Julien Lawrence Panaro, Symone Madison Paskowski, Rachel Ashley Pinkowski, Amelia Anne Stevens.

Elmora — Sarah Catherine Lane.

Flinton — Elam Allen Gates.

Gallitzin — Carly Lynn Petney.

Hastings — Kayla Marie Ferrell, Nathan A. Holtz, Alex Blake Kopera, Brittany Celeste Mogollon, Samantha Rose Rocco, Joshua M. Serafin, Abby Lee Stanek, Samantha L. Stossel, Samuel Jacob Waksmunski.

Lilly — Katie Lauren Cimino, Stuart Joseph Custer, Mark Andrew Mardula.

Loretto — Zachary Alan Johnson, Caitlyn H. Sheehan, Casey Anne Williams.

Nanty Glo — Alexander John Chiappini, Brittany Renae Contres, Morgan Lynne Fenchak, Jamie Lynn Hockenberry, Hannah N. Rhine, Maura Elizabeth Smay, Allison Louise Thomas, Rebecca Anne Yokitis.

Nicktown — Brennan Joseph Dumm, Faith Anne Dumm, Madeline F. Dumm, Katelin Tessa Fox, Cheyenne Riva Gaston, Robert H. Kerr, Heather Ann Marsh.

Northern Cambria — Melissa Ann Bender, Autumn R. Bracken, Deanna Dawn Buck, Anissa Nicole Delfonso, Angela Ann Frontino, Anthony Joseph Frontino, Katrina Marie Hill, Megan Hope Hudson, Nicholas William Mays, Bryanne Nicole Michaels, Bryan Joseph Mikitko, Renee A. Paronish, Robert Louis Paterno, Carina Perrone, Siena Rose Previte, Brittany Nicole Rodkey, Scott David Serafin, Emily Lauren Shook, Tessa Marie Smith, Taylor Victoria Strong, Ryan Matthew Stumph, Hannah Elizabeth Tibbott, Taylor Mikael Trybus, Paige Katherine Weiland, Taylor Ann Whited.

Patton — Kirstin Marie Davis, Kalie M. Hoover, Mark David Lantzy, Mekenzie Anna Letso, Shannon Frances Link, Brad L. O’Hara, Taylor James O’Hara, Sarah Ann Patrick, Brett Daniel Sammarco.

Portage — Veronica Baroni, Allison J. Cerwensky, Jennifer Anne Fox, Savannah E. Layo, Shane A. Tarachko, Kayla Rachele Thrower.

Revloc — Kelsey Lynn Hagens, Celine Aubrey Rupp.

St. Benedict — Rebecca Ann Bridgman, Jacob Mitchell Henry.

Sidman — Shawn Michael Horvath, Kristen Gail Kundrod.

Summerhill — Elliot Richard Chimelewski, Devin James Dumm, Megan Nicole Gould, Blaine Michael Harteis, Kalyn A. Lundberg, Nathan Blaise Madison, Marlee June Schrift, Scott Michael Vinosky, Erin Zachary Wirfel, Amanda Joy Woodside.

Wilmore — Samantha Elizabeth Wright.

Centre County

Philipsburg — Elijah Todd Jury.

Port Matilda — Philip Raymond Christensen, Bethanie Nichele Meier, Michael John Ondik.

Clearfield County

Clearfield — Sarah Helene Aycock, Devynn Chrysandra Ireland, Jordan L. Lehman, Jensen C. Maines, Dannielle M. McCain, Kira Ann Michaels, Katelyn Marie Ryan, Rebekah Leigh Stiner, Abby Joelle Strouse.

Coalport — Katie Ann Swauger.

Curwensville — Brett McDonald Bloom, Logan Marie Witherite.

DuBois — Kelly Nicole DeSalve, Alison Lynne Ferra, Alexander B. Haines, Brady Edward Haines, Raegan Lee Hanna, Caitlin Joelle Kalgren, Abigail Marie LaBue, Alex Matthew LaBue, Bransyn Luke Luther, Nicholas James Mohney, Casey M. Pasternak, Jordan Michael Pompeii, Emily Elizabeth Roy, Tyler Robert Scheffler, Stephen Sette, Amy Nicole Sinclair, Victoria Marie Taylor, Emily Bruce Webster.

Grampian — Austin David James Woolcock, Seth Mathew John Woolcock.

Houtzdale — Laria Renee Moore, Brittany Nicole Pershing.

Irvona — Morgan Lynn Strong.

LaJose — Jonathan Glenn Rorabaugh.

Osceola Mills — Brandon C. Kephart.

Ramey — Kelley Frances McCully.

Westover — Nathan Park Young.

Huntingdon County

Alexandria — Nicholas James Whitmore.

Huntingdon — Tiffany Mae Carper, Logan Marie Felton, Logan T. Fultz, Zachary Lee Greene, Kendall Jane Kelsey, Alexanne Nicole Kratzer, Eric Breton Lynn.

James Creek — Hayden J. Kramer.

Orbisonia — Cody Lee Rathke.

COMMENTS