Dean’s list

PENNSYLVANIA HIGHLANDS COMMUNITY COLLEGE,

JOHNSTOWN

SPRING DEAN’S LIST

Altoona — Rachel Lynn Blackburn, Shantell Lynette Brown, John J. Cicchitello, Benjamin David Coldwell,Lillian B. Faison, Adrienne Grace Ford, Nathalia M. Harchak, Alissa Nicole Ingram, Casey Aaron Kreiger, Kylee Marrie Lonsinger, Mikayla Marie Merritt, Nicholas Trevor Ransom, Midah Shahid, Zunaria Shahid, Justin Ross Straesser, Annette M. Thompson, Hannah Kate Wray.

Alum Bank — Sarah M. Gardner, Larry E. Sarver.

Bedford — Adam Robert Vanmeter.

Bellwood — Amy Jo Vaughn.

Carrolltown — Michael J. Gmitter, Calem Robert Illig, Evan Joseph Johnson, Matthew Robin Ramsdell, Michael Cyril Shuss, Amanda Kay Stossel, Nicholas Adam Veneskey.

Claysburg — Gregory Michael Beiro, Zachary Kyle Cox.

Clearfield — Kylee B. Mitchell, Wyatt D. Porter, William Shane Rowles, Sarah E. Snyder, Jena M. Soult, Ashley R. Struble.

Colver — Bryan Edwin Guyer, Lyndon Joseph Saylor, Kristy Lynn Weber.

Cresson — Shaina Lavon Aurandt, Anastasia Elizabeth Clapper, Christopher James Soisson, Hannah Marie Szpala.

Duncansville — James Franklin Figart, Janelle N. Meadows, Ryder Jadon Pero.

East Freedom — Catherine Anne Milillo.

Ebensburg — Kimberly L. Chappell, Scott Edward Holsinger, Laurie J. Horn, Cody Francis Mack, Bailie Ann Rhoades, Jessica Lynn Shaffer, Nathan Lee Smith, Heath Francis Wirfel.

Everett — Justin William Mearkle.

Flinton — Anthony Joseph Barnhart, Megan Kimberly Bickford.

Gallitzin — Sarah A. Proudfit.

Hastings — Dylan Robert Maurer, Elizabeth Rose Schweiger, Amanda Jane Urgolites.

Houtzdale — Megan Elizabeth Patterson.

Huntingdon — Shelli Renee Jones-Duffy, Morgan Mikael Snyder.

Loretto — Mark David Eckenrode.

Mount Union — Kevin Eugene Harris, Candy Nan Jordan.

Nanty Glo — Ashley Lynn DeSalvo, Taylor Nichol Frederick, Michael James Kivisto, Ethan John Marines, William Blake Ray, Katrina M. Rayman, David M. Shedlock.

New Paris — Cynthia D. Frazier.

Northern Cambria — Tanner Lee Carl, Chase Patrick Hill, John R. McBee II, Katie Montgomery Mertens, Michaela Marie Penksa, Autumn Angel Wise.

Orbisonia — Shea Raymond Berrier.

Patton — Nichole Lynn Helbig, Jessie Karla Hoover, Devin Michael Shaner.

Petersburg — Tara Mae Sheetz.

Portage — Alex M. Bisaha, Matthew A. Gage, Darla Rae Kennedy, Brooke L. Kennedy-Brecht, Jesse Karl Kreutzberger, Steven D. Panick, Sandra J. Pentland, Jamie Lee Sossong, David Lee Tutsock.

Revloc — Bethany M. Breshears, Brandy Lee Eckenrod, Kelly Ann Hott.

Roaring Spring — Brandon Mark Brumbaugh, Hannah K. Moore.

St. Benedict — Bonnie L. Himmel, Brittany E. McLucas.

Saxton — Gregory Thomas Lynn.

Sidman — Joel Michael Barton, Ryan Michael Holgash, Gabrielle Nicole Josephson, Samantha Kaitlyn Knepper, Danielle C. Mickus, Alexa B. Spicher, Carly Danielle Turgeon.

Summerhill — Taylor Rae Burkey, James D. Cornman, Kevin Michael Margic, Christine L. Yakicic.

Three Springs — Catherine Grace Anderson.

Tyrone — Casey Adam Campbell, Crystal Lynn Hoffman, Joseph John Noel, Stevie Marie Pennington, Tiffany Marie Shearer.

Westover — Aaron Michael Bakaysa, Rachel Lyn Bakaysa, Logan Michael Sral.

COMMENTS